Aktuálně Foto

Travička z Lochotína se pokusila zabít dalšího psa. Nyní jed podala štěněti!

Policie stále hledá další poškozené z kauzy otrava psů - PROSÍME, PŘIHLAŠTE SE

14. února 2018 02:00 , aktualizace 02:49

Zvířata


     Bohužel musíme informovat o tom, že zřejmě šílená žena z Lochotína koncem týdne opět zaútočila jedem v pamlsku na dalšího psa.

     V tomto případě si kolem poledne vytipovala teprve roční štěně Německého ohaře, které si hrálo na oplocené zahradě rodinného domku a podala mu jed v pamlsku.
     Další průběh byl identický s ostatními případy, za pár hodin příznaky akutní otravy, rychlá jízda na veterinu a dvoudenní boj o psí život.
      Dle následné výpovědi majitelky fenky Zarky za útokem stojí žena odpovídající popisu pachatelky předchozích útoků.

     Podle informací od našich čtenářů do současné chvíle došlo k sedmi případům otravy psů, z nichž by měly být dva s fatálními následky a psi zemřeli. Policie však má nahlášeny zatím pouze tři nebo čtyři případy a pouze s jedním úmrtím zvířete. U druhého úmrtí psa majitelka nevylučuje, že pes zemřel na nádor a zatím se neodhodlala případ policistům nahlásit.
     Znovu tedy vyzýváme majitele otrávených psů, aby se na polici přihlásili.      
    Je možné, že policisté změní kvalifikaci a ženě za týrání většího počtu zvířat bude hrozit vězení od jednoho až do pěti let.

Včera jsme psali

     Na žádost Policie ČR prosíme poškozené či svědky z tohoto případu, aby se přihlásili na linku 158 nebo přímo na obvodní oddělení Vinice tel: 974 325 781.
     Naši redakci o víkendu kontaktovali další dva poškození, ale již se bohužel nepřihlásili policii, což samozřejmě může ovlivnit výsledek vyšetřování.

Původně jsme psali

     Minulý týden nás kontaktoval muž s tím, že jeho psům neznámá starší žena nabízela na ulici nějaké jídlo a on se domnívá, že by mohlo být otrávené. Případ jsme nezveřejnili, neboť nebyl z oficiálních zdrojů potvrzen a nechtěli jsme a ani nesmíme vzbudit paniku.
     Bohužel další dny ukázaly, že muž se nemýlil a v Plzni skutečně řádí šílená žena trávící psy, která se má pohybovat nejčastěji na Vinicích a také na Lochotíně.

     Zatím jsme napočítali asi šest případů pokusu o otravu psů. Všichni majitelé, se kterými jsme mluvili, popisují případ identicky, venčili pejska a přistoupila k nim paní, kterou popisují jako milou starší ženu kolem šedesáti let s tmavými vlasy a štíhlou postavu.
     Majitel otráveného psa a fenky Stafordšírského bulteriéra, který případ jako první nahlásil, uvedl: "Říkala, že dělá ve školní jídelně a zbyly ji zbytky jídla z oběda. Nabídla mi kuřecí kůžičky a chrupavky, vše vypadalo čistě a čerstvě, tak jsem řekl, že může psům dát. Potom si se psy chvíli hrála, dala jim ještě nějaké pamlsky a odešla," popsal nám majitel zvířat a pokračoval: "Pejsci začali druhý den zvracet a mít průjem. Večer už měli krev ve stolici, tak jsme jeli k veterináři a tam nám řekli, že mají otravu."
     Majitel psů se se svým příběhem svěřil na sociálních sítích a přihlásilo se mu několik dalších postižených. Další se ozvali i k nám do redakce a vždy popsali stejný scénář. To, co nejprve vypadalo jako projev lásky ke zvířatům hodné paní, vždy skončilo vážnou dohrou u veterinárního lékaře.
     Zatím poslední případ se odehrál tuto sobotu na Lochotíně u Družby.
     Policie nám dnes potvrdila, že skutečně nejde o fámu, všechny případy důkladně prověřují a na případu intenzivně pracují.

     Policie vyzývá majitele psů k obezřetnosti, aby nenechali cizí osoby krmit jejich psy a aby si dávali pozor i na předměty ležící na zemi, protože by se mohlo jednat o nástrahy.

      Pachatelce v případě prokázání úmyslu zvířata otrávit hrozí za týrání zvířat až dvouletý trest.

Foto: nástrahy nalezené v Plzni dříve