Foto Video

Na pomoc zraněné ženě musel letět vrtulník LZS i s lezcem hasičů

Seniorka spadla z padesátimetrového srázu a zraněná zůstala ležet v nepřístupném terénu

Autor: Karel Aleš pondělí 8. července 13:50 , aktualizace 17:01

Hasiči Záchranáři

Partner článku – Toyota Dolák


      Dnes před půl jedenáctou dopoledne vyrážely všechny záchranné složky do lesa mezi Horní Hradiště a Ondřejov na severním Plzeňsku, kde došlo k pádu ženy z přibližně padesátimetrového srázu.
      Protože se v těžko přístupném terénu nemohli hasiči ani záchranáři ke zraněné ženě dostat, byl povolán vrtulník letecké záchranné služby z letiště v Líních, který na hasičské stanici Plzeň Košutka nabral na palubu hasiče lezce.


     "Zraněná osoba byla na zemi vložena do celotělové vakuové matrace a za pomoci navijáku byla vytažena do vrtulníku i s leteckým záchranářem. Následně byla letecky transportována do Fakultní nemocnice Plzeň Lochotín," popsal nám složitý zásah mluvčí hasičů.

     "Ke zraněné ženě narozené v roce 1952 bylo nutné se slanit z vrtulníku a vytáhnout ji na palubu. Se středně těžkými poraněními byla transportována na Urgentní příjem Fakultní nemocnice," doplnil poté mluvčí záchranářů.

Video a foto HZS

Toyota Dolák

V současné době je společnost TOYOTA Dolák jediným autorizovaným partnerem značky TOYOTA v jihočeském a plzeňském kraji a také od Příbrami až po Prahu. Naším cílem je mít spokojené zákazníky, kteří k nám cítí důvěru a vědí, za jaké služby u nás platí. Jsme rádi, že se nám tento cíl daří naplňovat.