Foto Pátrání

Dvojitý útok na Kilometrovce - pachatel jednu ženu znásilnil a u druhé se o to pokusil

Kriminalisté vydali varování pro ženy pohybující se v noci a intenzivně pátrají po pachateli

Autor: Jana Holá úterý 2. července 21:33 , aktualizace úterý 9. července 09:11

Napadení Pátrání Sexuální deviant

Partner článku – Alfa Tactical


Aktualizace:

     Policisté dnes, tedy 4. července uvedli, že na základě prověřování vyloučili původně uvedenou informaci, že byl pachatel v doprovodu ženy. Na uvedeném místě se tedy pohyboval sám.

Původní článek:

     Včera dopoledne jsme informovali o sexuálně motivovaném útoku, ke kterému došlo v pondělí ve večerních hodinách na takzvané Kilometrovce v Plzni. 
     V průběhu včerejšího dne se pak policii přihlásila další žena, podle našich informací cizinka z Norska, která měla být v pondělí v té samé lokalitě, tedy mezi Kalikovským mlýnem a ulicemi Ke Slonům a Pod Vinicem, také napadena.

     "Od včerejšího dne se zabýváme případem, kdy zatím neznámý muž napadl v Plzni v pozdních večerních hodinách v lokalitě ulice Radčická a Ke Slonům mladou ženu, které způsobil zranění v oblasti hlavy. Poškozené se měl vyptávat na to, zda s ním nechce mít sex, načež žena začala křičet a dotyčný z místa utekl. Na základě prověřování tohoto případu jsme dosud disponovali pouze informací, že se mělo jednat o muže v černé mikině. 

     V úterý v odpoledních hodinách, tedy s určitou časovou prodlevou, jsme přijali oznámení od další ženy, která nám sdělila, že byla ve stejné lokalitě v inkriminovanou dobu znásilněna. V současné době se plzeňští kriminalisté věnují i prověřování tohoto případu," uvedla nám tisková mluvčí policie.

Popis pachatele

    Podle policie je pravděpodobné, že by se tohoto protiprávního jednání mohl dopustit stejný pachatel, jehož popis druhá napadená žena upřesnila.

     Mělo by se jednat o muže zdánlivého stáří 20 - 25 let, přibližně 175 cm vysoké, hubené postavy, který má krátce střižené blond vlasy a tvář bez vousů. Na sobě měl tmavou bundu na zip, pod ní bílé triko bez nápisů a černé kalhoty.

    V obou případech se také měl útočník pohybovat v doprovodu dívky či ženy, která na sobě měla oblečenou červenou mikinu nebo bundu s kapucí.

    "Z důvodu probíhajícího trestního řízení, a také s ohledem na ochranu obětí trestných činů, není možné k případům sdělit podrobnější informace, neboť by jejich zveřejnění mohlo narušit jeho zdárný průběh nebo vést k sekundární viktimizaci poškozených," doplnila mluvčí policie.

Policie nabádá ženy k opatrnosti

     "Nejen s ohledem na tyto dva případy doporučujeme ženám, které se musí pohybovat samy ve večerních nebo nočních hodinách, aby se vyhýbaly, pokud je to možné, odlehlým místům nebo lokalitám, které nejsou osvětleny.

     V žádném případě nechceme vzbuzovat paniku, ale považujeme za důležité veřejnost na tyto skutky upozornit. Oběma případům věnujeme naši maximální pozornost a intenzivně pracujeme na vypátrání podezřelého.

     Pokud byste měli jakékoliv informace, které by přispěly k objasnění těchto skutků, ozvěte se nám, prosím, na linku 158 nebo na nejbližší policejní služebnu."


Včera vydaný článek, kdy policie ještě nevěděla o druhém útoku:

Přepadení, zbití a zranění ženy na Kilometrovce v Plzni

     V noci na včerejšek kolem půl desáté došlo v Plzni na takzvané Kilometrovce, tedy stezce vedoucí od Kalikovského mlýna k zoologické zahradě, k napadení a zranění mladé ženy. 

     Podle informací z místa pachatel ženu po stezce v malé vzdálenosti následoval, a když se ho zeptala, jestli něco potřebuje, měl prý odvětit, že chce sex. Pak se měl na ženu vrhnout, srazit jí na zem a začít kopat, přičemž jí způsobil krvácivé zranění na hlavě. 
     Když se pak útočník k ležící oběti sklonil, vyděšená žena ho měla vší silou kousnout do prstu ruky, který mu měla prokousnout do krve, a poté začala křičet.

     Prudká bolest i hlasitý křik oběti útočníka od jeho úmyslu odradily a tak z místa utekl. Žena se v šoku dopotácela ke Kalikovskému mlýnu a přivolala si na pomoc policii. Policisté pak na místo kvůli zranění na hlavě ženy povolali i záchranáře a napadená žena byla po ošetření na místě transportována na chirurgické oddělení Fakultní nemocnice Plzeň Bory. 

     Policisté mezitím propátrávali okolí Kilometrovky, útočníka se však nalézt nepodařilo.

     Tisková mluvčí policie nám potvrdila, že se případem napadení ženy policisté intenzivně zabývají, v tuto chvíli však nelze uvést více informací, protože šetření případu je na samém počátku.

     Podle našich informací měl být útočníkem muž střední postavy v černém nebo tmavém oblečení a jak jsme již uvedli výše, má zranění prstu na ruce.

Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.