Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Video

Sanitářka v nemocnici udávila starší pacientku jídlem

"Moje babička musela sledovat, jak pacientku na lůžku vedle ní dusí!"

8. března 2019 12:49 , aktualizace 18:53

Smrt

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Devatenáctého února se na naší redakci obrátila čtenářka s doslova děsivou zprávou, že sanitářka ve Fakultní nemocnici Plzeň Bory o dva dny dříve udusila bezbrannou starou paní nevhodně podanou potravou. Z této zprávy citujeme: "Babička mi leží ve Fakultní nemocnici Bory na interně v prvním patře. Stěžovala si mi, že jedna ze sanitářek se opakovaně chová nevhodně k důchodcům a zachází tam s nimi jako s panenkami. Například, když senioři vykonali svoji potřebu, tato sestra jim vulgárně nadávala.
     Večer mi volala znovu, že ta sanitární sestra udusila starou paní u ní na pokoji chlebem. Prý jí hrozným způsobem nacpala plnou pusu chleba a odešla, aniž by jí tam nechala nějaký nápoj a paní se bohužel přímo před mojí babičkou udusila."
Paní dále popisovala, že s její babičkou mluvil pouze lékař, policii nikdo nezavolal a tato sanitářka tam byla další den znovu!
     Paní byla zoufalá, měla obrovský strach o svou babičku, když by sama kontaktovala policii a nevěděla, co má dělat. 

Redakce: Paní jsme uklidnili s tím, že policie se o vše postará a zprávu jsme okamžitě předali kriminální policii. Následně jsme zprostředkovali kontakt na tuto velmi důležitou svědkyni. Tyto informace jsme samozřejmě po dohodě s policií nezveřejňovali, dokud se neověří a po pravdě řečeno, doufali jsme, že pravdivé nebudou.

Pitva prokázala udávení

     Bohužel se ukázalo, že zpráva pravdivá byla a nijak nepřeháněla. Policie okamžitě po obdržení této zprávy začala konat a pitva zemřelé prokázala, že bezprostřední příčinou smrti bylo skutečně udávení. Kusy jídla, konkrétně chleba se salámem, způsobily uzavření dýchacích cest.
     Podle dalších informací, získaných již během vyšetřování, nutila tato sanitářka starší pacientku jíst i přesto, že stará paní nechtěla, sanitářku dokonce odstrkovala a říkala, že nemá hlad.

Sanitářka je na svobodě

     Policie následně 31letou sanitářku zadržela, umístila do cely a obvinila z usmrcení z nedbalosti ve druhém odstavci.
     Státní zástupce dal návrh na vzetí sanitářky do vazby, který ale soud neakceptoval a obviněnou propustil s tím, že si na soud počká na svobodě. Obviněné sanitářce nyní hrozí až šest let vězení. 

     Zarážející je, že nemocnice i po svém evidentním pochybení, že sama na podezřelé úmrtí neupozornila, obviněnou zaměstnankyni zatím nepropustila. Vedení nemocnice prý pouze zajistí, aby se sanitářka nedostala do styku s pacienty.

Foto ilustračníAdvokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.