Foto

Sesuv železniční trati

Škody jdou do desítek milionu korun

16. dubna 2018 08:22 , aktualizace 09:17

Doprava

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Od sobotního poledne je uzavřena železniční trať mezi Chebem a Kláštercem nad Ohří, konkrétně tedy trať číslo 140 mezi Dalovicemi a Hájkem.

     Zcela se zde sesunulo asi 50 metrů železničního spodku, odborníci škodu odhadují na desítky milionů korun.
     Lehkou závadu trati objevil při kontrole nejprve traťmistr a zastavil provoz na jedné koleji. Z důvodu bezpečnosti pak dráhy zastavily dopravu v obou směrech. Později došlo k masivnímu sesuvu, kdy se trať zřítila o 40 až 50 metrů a jedna z kolejí se zlomila do hluboké jámy.
     Správa železniční dopravní cesty uvedla, že zatím není jasné co k masivnímu porušení trati vedlo a jejich prioritou je co nejdříve obnovit provoz na jedné traťové koleji. V pondělí budou na první koleji zahájeny opravné práce, které potrvají několik dní. Zatím ovšem není jasné, jak dlouho bude trvat sanace a oprava pod druhou kolejí. Vzhledem k obrovskému poničení bude její oprava časově mnohem náročnější.
     Na této trase nyní zajišťují náhradní přepravu autobusy a zpoždění je okolo pěti až deseti minut.

Foto: Karlovarský kraj


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.