Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Sexuální deviant napadl čtyři dívky, přičemž dvěma je teprve třináct let

Pachatel se před dívkami sexuálně ukájel, pronásledoval je a osahával na intimních místech

20. prosince 2022 15:22 , aktualizace 15:23

Sexuální deviant Zadržení pachatele Zneužití dětí

     Včera krátce po čtvrté hodině se na policisty s prosbou o pomoc telefonicky obrátily dvě nezletilé, přibližně třináctileté dívky, které popsaly setkání s mužem, který je v Sokolově na ulici oslovil, přičemž před nimi začal masturbovat. Obě dívky se před mužem snažily utéct, on je ale pronásledoval a snažil se je osahávat. 
     Naštěstí se dívkám podařilo před deviantem utéct do vchodu jednoho z panelových domů, kde se před ním zavřely.
     Policisté se případem okamžitě začali zabývat a po pachateli zahájili intenzivní pátrání. 

     K dalšímu útoku došlo kolem sedmé hodiny večer, kdy stejný deviant vběhl za devatenáctiletou dívkou do panelového domu. "V tomto případě začal pachatel dívku osahávat přes kalhoty na intimních místech. Poté, co dívka začala hlasitě volat o pomoc, muž svého jednání zanechal a z domu utekl," popsal další útok tiskový mluvčí policie.

     Jen chvíli poté napadl muž další dívku, tentokrát sedmnáctiletou. "Muž dívku následoval po ulici a přitom držel v ruce své přirození a masturboval. Dívka před mužem začala utíkat, ovšem na zledovatělém chodníku podklouzla a upadla, čehož se muž snažil využít a na zemi začal dívku osahávat," uvedl mluvčí policie s tím, že dívka se muži urputně bránila a několikrát ho udeřila do hlavy. K dívčinu velkému štěstí se útočník po chvíli lekl projíždějícího auta a z místa utekl.

     Policisté ve spolupráci s kriminalisty během krátké doby na základě výpovědí napadených dívek a zajištěných kamerových záznamů pachatele identifikovali jako jim dobře známého recidivistu, který byl již odsouzen za trestnou činnost jiného charakteru a zahájili pátrací akci, do které bylo zapojeno několik policejních hlídek, kriminalistů i policejní psovod se služebním psem.

    Pachatel se sice snažil skrývat, policisté ale nepolevili a dnes před polednem byl deviant vypátrán a zadržen. "Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu Znásilnění ve stádiu pokusu, zločinu Pohlavního zneužití a přečinu Výtržnictví, ze kterých je podezřelý osmatřicetiletý muž. Nyní ve věci probíhají další úkony trestního řízení a o dalším vývoji v daném případu budeme informovat," doplnil tiskový mluvčí policie.

Foto ilustrační z obdobného případu v Plzni

Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.