Foto Video

Obrovský požár vypukl přímo u čerpací stanice MOL

Hasiči stále ještě bojují s následky rozsáhlého požáru v Plzni

pátek 31. července 00:56 , aktualizace 12:34

Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus

     Několik jednotek hasičů vyjíždělo dnes v jedenáct hodin v noci k požáru domu v Zborovské ulici v Plzni. 
     Při příjezdu hasičů byl již požár v plném rozsahu a plameny ze střechy domu šlehaly podle svědků do několikametrové výšky. Hasiči v první řadě zajistili, aby se oheň nerozšířil i na čerpací stanici MOL, která s hořícím domem sousedí a kde by byl jakýkoli požár samozřejmě obrovským rizikem. Následně zahájili hašení budovy zvenčí a zároveň řešili vstup do podle všeho již delší dobu neobývané budovy. Aby se dostali dovnitř, museli přeřezat zámky na vratech dvora i vratech budovy. Mezitím se hořící střecha budovy zřítila.
     Hasiči po vstupu do budovy zahájili průzkum zda se uvnitř nikdo nenachází, kontrola termokamerou však nikoho neodhalila. Další kontrola proběhne po dohašení požáru. Ten se podařilo v relativně krátké době lokalizovat a v současné chvíli již probíhají dohašovací práce. Vzhledem ke stavu budovy a zdivu popraskanému žárem budou muset hasiči objekt do předání majiteli zajistit.
     Příčina požáru i výše škody jsou nyní v šetření, lze ale usuzovat, že za velice nebezpečným požárem přímo u čerpací stanice stojí nedbalost. Objekt je totiž často využíván místními bezdomovci. 

     Hasiči uvolnili video, jak zásah vypadal očima jednoho z nich:


 


D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.