Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách

Doslova extrémní šikana na základní škole, vyšetřování si převzali kriminalisté

Spolužáci měli nutit třináctiletou dívku k mimořádně nechutným a perverzním praktikám

Autor: Jana Holá pátek 16. února 17:17 , aktualizace neděle 25. února 14:31

Policie Zneužití dětí

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Kriminalisté se v těchto dnech intenzivně zabývají naprosto nechutným případem extrémní šikany na základní škole v Blovicích. Případ policii nahlásili jak šokovaní rodiče, tak i vedení školy.

     Podle vyděšených rodičů spolužáků oběti, kteří nás oslovili, měla být cílem třináctiletá dívka, kterou měli spolužáci nutit k mimořádně nechutným a perverzním praktikám. O co mělo jít konkrétně jsme se vzhledem k věku oběti rozhodli zatím nezveřejňovat, ale pokud jsou informace rodičů pravdivé, tak můžeme uvést, že by se za to snad nemusel stydět ani režisér velmi zvrhlého porna. 

     Postižená dívka má mít vážné psychické následky a není také vyloučené, že si ostatní děti její šikanování natáčely, protože kriminalisté měli zajistit několik mobilních telefonů.

     Samozřejmě jsme oslovili i policii s dotazem, co se v uvedené základní škole stalo. "V tuto chvíli mohu sdělit jak s ohledem na probíhající prověřování, tak i s ohledem na věk zainteresovaných, že se policisté zabývají tímto nám oznámeným případem, ke kterému došlo na jedné ze základních škol na jižním Plzeňsku.
     Policisté prověřují veškeré skutečnosti případu a jsme v kontaktu s konkrétní školou, školními orgány a dalšími dotčenými orgány. Závěrem podotýkáme, že jak v této škole, ale i dalších školách v Plzeňském kraji dlouhodobě realizujeme preventivní přednášky pro žáky, a to s důrazem na aktuální problémy ve společnosti,"
uvedla nám mluvčí policie s tím, že k ostatním okolnostem se v současné chvíli nemůže vyjadřovat.

     Pochopitelně jsme kontaktovali a o vyjádření požádali i školu. "Na základě dotazu k výskytu šikany mezi žáky školy uvádím, že dlouhodobě postupujeme podle metodických pokynů ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k prevenci sociálně patologických jevů u dětí a mládeže, včetně realizace preventivních programů.
     Všichni pedagogové našeho školského zařízení jsou po této linii řádně proškoleni a uvědomují si mimořádnou odpovědnost za předcházení vzniku šikany.
     V případě Vámi popisovaného případu Vám sděluji, že událost byla bezprostředně po jejím zjištění předána orgánům činným v trestním řízení a vzhledem k věku aktérů a probíhajícímu vyšetřování Policie ČR nejsme oprávněni poskytovat bližší informace konkrétního případu," uvedla nám ředitelka školy.

Foto: Ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.