Foto

Šílená seniorka jela na dálnici v protisměru a způsobila hromadnou nehodu

AKTUÁLNĚ: Žena ujela v protisměru více než 10 km a mezi poškozenými vozy je i vozidlo Armády ČR

15. června 2016 08:51 , aktualizace 08:51

Dálnice Nehody

Doslova k neuvěřitelnému případu vyjížděly dnes ráno všechny záchranné složky. Starší žena jela z dosud neznámého důvodu po dálnici D5 v protisměru. Najela na ni u Ejpovic a po dálnici, mířící na Prahu, uháněla směrem na Rozvadov. Byla hustá doprava a pršelo, ale ani to ženě zřejmě nijak nevadilo, protože nezastavila a v levém jízdním pruhu jela stále dál.

Na 71. kilometru způsobila žena hromadnou nehodu celkem tří vozidel. Jedno z nich patřilo Armádě ČR a cestovali v něm vojáci na akci Bahna.

Těsně před nehodou měli zúčastnění řidiči zakrytý výhled kamionem, jedoucím před nimi a pak se náhle v protisměru zjevilo stříbrné auto. Pouze šikovnost a pohotovost všech řidičů zabránila fatálním následkům této nehody. Jedno z vozidel muselo dokonce v plné rychlosti vyjet z dálnice na svah a jet po něm.

Řidiči sice dokázali zabránit čelní srážce, ale nehodě již zabránit nešlo. Během následné nehody tedy došlo ke zranění celkem dvou osob ve vozidle, které muselo ujet do svahu. „Z místa jsme transportovali do nemocnice muže a ženu ve věku kolem pětatřiceti let, oba se zraněním hrudníku,“ uvedla nám mluvčí záchranky.

Je to nepochopitelné, ale ani toto ženu za volantem nezastavilo a ona i po této nehodě jela stále dál.Naši policisté okamžitě po obdržení informace o autě, jedoucím v protisměru, začali po vozidle pátrat. Vozidlo Citroen stříbrné barvy později sjelo z dálnice, otočilo se, opět na ni najelo a jelo na Prahu již ve správném směru, pak ale z dálnice opět sjelo a pak se na ni znovu vrátilo. Následně ho již naše hlídka nalezla, zastavila a zjistila, že vozidlo řídí žena, narozená v roce 1950,uvedla mluvčí policistů s tím, že se zatím ještě neví, co ženu k tak nesmyslnému počínání vedlo. Policisté jsou stále ještě na místě.

AKTUALIZACE: Dle vyjádření Policie ČR u řidičky bylo dechovou zkouškou vyloučeno požití alkoholu před jízdou a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení.