Napadení na gynekologii i chirurgii

Dva útoky v nemocnici během pouhých 18 hodin, lékaři i sestřičky se v práci oprávněně bojí

středa 30. ledna 20:14 , aktualizace 20:29

Městská policie Napadení Záchranáři Zadržení pachatele

Partner článku – Bezpečnostní služba Sany Guard

     Včera i předevčírem odpoledne zažila Fakultní nemocnice na Lochotíně dva spolu nesouvisející a poměrně dramatické útoky na zdravotnický personál. O případu jsme sice již informovali, ale teprve nyní jsme zjistili další podstatné informace a především sehnali vyjádření mluvčích jak policie, tak i nemocnice.

Napadení na gynekologii

     V pondělí 28. ledna odpoledne došlo k fyzickému napadení sanitáře v prostoru recepce gynekologicko-porodnické kliniky dvěma muži, zjevně pod vlivem návykových látek nebo alkoholu. 
     Dle našich informací se muži měli domáhat vstupu do ordinace za právě vyšetřovanou ženou.
     "Na místo byla přivolána ostraha Fakultní nemocnice Plzeň, které se podařilo agresory vyvést před recepci kliniky. Zároveň byla přivolána Policie ČR, která útočníky zpacifikovala a zadržela. K žádnému zranění zaměstnanců ani návštěvníků gynekologicko-porodnické kliniky nedošlo," uvedla nám k tomuto případu tisková mluvčí nemocnice.
     Zadržení pachatelů nebylo jednoduché, muži totiž nejprve vyhrožovali smrtí sanitáři, pak zaútočili na ostrahu nemocnice a nakonec vyhrožovali fyzickou likvidací i zasahujícím policistům, jejichž  výzev opakovaně neuposlechli. Dle našich informací tak museli policisté za pomoci donucovacích prostředků muže zpacifikovat a nasadit jim pouta. Bohužel pouta nedokáží útočníka umlčet a roubík povolen není, takže rodičky na lůžkách v pokojích byly nuceny dále poslouchat vulgární nadávky či výhrůžky smrtí.

     Mužům nyní hrozí trestní stíhání za nebezpečné vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, za což jim hrozí odnětí svobody až na tři léta.

Napadení na chirurgii

     Druhý případ se odehrál o den později, tedy v úterý 29. ledna. Vše začalo tím, že byli záchranáři kolem druhé odpoledne přivoláni k údajně napadenému muži na tramvajové zastávce u Hlavního nádraží. 
     Dle svědka se jednalo o bezdomovce či osobu často se pohybující v jejich přítomnosti ve středu města. U zákroku záchranářů se pohyboval i kamarád napadeného muže, který se do ošetřování muže vměšoval, ale jeho chování nevybočovalo z obvyklé míry, na kterou jsou záchranáři již zvyklí. 
     Záchranáři muže ošetřili a transportovali na chirurgii Fakultní nemocnice na Lochotíně. Během ošetření se také ukázalo, že muž má infekční chorobu, kterou je povinen zdravotníkům hlásit, což ale neučinil. Dle zákona nesmíme zveřejnit jakou, ale můžeme naznačit, že tato nemoc nejčastěji postihuje narkomany a bezdomovce. Je jisté, že zatajení takových informací před sestřičkami či lékaři, kteří mohou mít doma děti, jistě personál nemocnice velmi potěší.
     Po příjezdu do nemocnice začal lékař muže ošetřovat na ambulanci, když do nemocnice dorazil i jeho kamarád. Sestřičky jsou zvyklé na stres u přátel či příbuzných pacientů, ale to, co tyto dny zažily, překročilo všechny meze a bylo hodně za hranou. 
     Mužův kamarád se začal, stejně jako útočník o den dříve, domáhat vstupu do ordinace a několikeré upozornění, že musí počkat v čekárně, ho doslova rozběsnilo. Začal reagovat agresivně, sestřičkám vulgárně nadával výrazy "ty kundo, ty píčo" a pak začal vyhrožovat, že je zabije. Co se pak dělo nám popsal přímý účastník: "Muž řval, že všechny v ordinaci zabije. Začal se přetahovat o dveře ordinace a snažil se vniknout dovnitř. Dveře drželi jak lidé ze záchranky, tak i sestřičky z ambulance a nakonec se jim podařilo je zavřít."   
     Obdobně situaci popsalo i vedení nemocnice:"Posádkou RZP byl přivezen muž k ošetření jevící značné známky opilosti. Zároveň  do prostor ambulance přichází údajný kamarád přivezeného muže,  který se chová vůči personálu slovně velmi agresivně.  Byla povolána ostraha nemocnice, která se na místo dostavila okamžitě, zároveň byla zavolána Policie ČR a Městská policie."
     V té době se již, stejně jako o den dříve, na místo řítily hlídky státní i městské policie. První hlídka strážníků na místo dorazila snad do dvou minut od volání a hlídka hlídka policie vzápětí po nich. Útočník, když policisty viděl, pokusil se utéct, ale byl venku zajištěn.
     Přítomní záchranáři nás včera požádali o vyřízení poděkování zasahujícím policistům i strážníkům za bleskový zásah, sjednání pořádku a bezpečí, což velice rádi vyřizujeme.

      "Agresivita návštěvníků FN Plzeň obecně velmi narůstá a vedení nemocnice  vynakládá nemalé finanční prostředky pro to, aby zajistila svým zaměstnancům a pacientům bezpečné prostředí," uvedla nám dnes mluvčí nemocnice Gabriela Levorová, což bohužel také dokumentuje stav celé společnosti i situaci v celém našem městě.
     Strašné na tomto je, že v úplném bezpečí již zřejmě není nikdo a pachatelé se nerozpakují útočit i na staré či invalidní pacienty upoutané na lůžku v nemocnici.

Pokus o znásilnění starší pacientky přímo na nemocničním lůžku:

Škrtil, bil a chtěl znásilnit babičku na nemocničním lůžku

Škrtil, bil a chtěl znásilnit babičku na nemocničním lůžku

27. 08. 2018, 13:01, aktualizace 27. 08. 2018, 13:05

AKTUALIZACE: V nemocnici v Plzni došlo ke škrcení a pokusu o znásilnění pacientky

Okrádal mě a hleděl mi do očí, popisoval invalidní pacient:

„Strašlivá bezmoc, koukal mi do očí a bral si co chtěl!“

„Strašlivá bezmoc, koukal mi do očí a bral si co chtěl!“

21. 10. 2018, 18:30, aktualizace 21. 10. 2018, 21:46

Zfetovaný recidivista okradl invalidního pacienta přímo na lůžku v nemocnici

Foto ilustrační ze zásahu policie v FN Lochotín

Bezpečnostní služba Sany Guard

Ostraha objektů • Pult centralizované ochrany • Montáže EZS a EPS • Patrolovací služba • Přeprava finančních hotovostí a cenin • Pořádková služba • Poradenská služba v oblasti zabezpečení osob a majetku • Recepční a úklidové služby.