Foto

Sklidit stačil, ujet už ne

Policisté zadrželi Slováka se sklizní marihuany

čtvrtek 13. února 16:26 , aktualizace 16:26

Drogy Zadržení pachatele

     V minulém týdnu nás oslovilo několik čtenářů z Radnicka, že v obci Chomle zasahovalo větší množství policistů včetně psovoda. Vzhledem k aktuálně probíhajícímu vyšetřování jsme o případu nemohli informovat hned a informace přinášíme hned, jak to je možné.
     Od úterního večera 4. února policisté prověřují podezření z pěstování marihuany v neobydleném domě v Chomli.
     "Z dosavadního prověřování je zřejmé, že šestadvacetiletý cizinec žijící na Tachovsku si měl v obci na Radnicku pronajmout nemovitost, ve které od října loňského roku do minulého týdne s úmyslem vypěstovat marihuanu měl zřídit tzv. indoor pěstírnu, a v této vypěstovat přes sto rostlin," popsala tisková mluvčí policie.
     Cizinec, podle našich informací Slovák, dokonce stačil ještě před příchodem policistů celou úrodu sklidit, uschovat do pytlů od zeminy a společně s kamarádem vyrazit směrem ke svému bydlišti na Tachovsku. Uniknout se mu ale nepodařilo a vozidlo bylo zastaveno ještě radnickými policisty.
     "Muž byl zadržen a zajištěné konopí bude podrobeno odbornému zkoumání. Policisté se případem nadále zabývají pro podezření ze spáchání přečinu nedovolená výroba jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," doplnila tisková mluvčí policie.

Foto: PČR