Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Během cvičení se skupina demonstrantů pokusila vniknout na základnu LZS

Dnes dopoledne v Líních vyvrcholila krajská část cvičení aktivních záloh "Hradba 2021"

21. září 2021 16:37 , aktualizace 18:49

Partner článku – Alfa Tactical

     Od minulého čtvrtka probíhá celorepublikové cvičení Hradba 2021, do kterého se zapojilo více než tisíc záložníků krajských vojenských velitelství a na tři sta profesionálních vojáků z útvarů Armády České republiky včetně jednotky Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň. Toto cvičení má prověřit schopnosti všech velitelských stupňů jednotek při plnění úkolů v operacích k zajišťování obrany a vnitřní bezpečnosti České republiky.

      V rámci tohoto cvičení vojáci aktivní zálohy zajišťují střežení objektů krizové infrastruktury, podporu simulovaného průjezdu spojeneckých jednotek na našem území a plní úkoly v asistenčních činnostech s Policií České republiky při zajišťování vnitřní bezpečnosti ve společných hlídkách.
      V pátek jednotka aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň prošla pod dohledem střeleckých instruktorů KVV Plzeň a 142. praporu z Klatov střeleckou přípravou z krátkých a dlouhých zbraní. V sobotu jednotka v areálu Armádního střeleckého stadionu v Plzni – Lobzích cvičila vojenskou taktiku.

Napadení letecké základny

      Následně se polovina jednotky přesunula k základně Letecké záchranné služby v Plzni – Líních, kde vojáci aktivních záloh vystavěli kontrolní propouštěcí místo, jako důležitý prvek obrany a ochrany základny, jakožto objektu důležitého pro obranu státu.


     Vše vyvrcholilo dnes dopoledne, kdy pod dohledem instruktorů Armády i Policie ČR, právě na toto kontrolní místo dorazila skupina demonstrantů protestujících proti existenci základny. Demonstranti s transparenty se protlačili koridorem až k závoře a pokusili se proniknout dovnitř. Vzhledem k jejich počtu a agresivitě si vojáci k zajištění pořádku vyžádali zásah pořádkové jednotky policistů. Pořádková jednotka pak i za pomoci vodního děla vytlačila dav metající po policistech a vojácích různé předměty za kontrolní stanoviště, ozbrojení agresoři byli zpacifikováni za pomocí taserů i služebního psa a celá skupina demonstrantů byla omezena na osobní svobodě.
     V průběhu útoku na hlavní bránu se také část demonstrantů pokusila do areálu vniknout pomocí žebříku přes plot v odlehlé části objektu, i tuto skupinu ale vojáci aktivních záloh v rámci střežení perimetru odhalili a zadrželi. Nakonec přišli na řadu i zdravotníci pořádkové jednotky, kteří ošetřili „zraněné“ a po veškerých úkonech, které policie v případech výtržnosti větší skupiny osob provádí bylo cvičení ukončeno.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.