Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Těžce opilý skútrista tvrdil, že ho do příkopu vytlačilo auto

Dechová zkouška u muže ukázala více než tři promile alkoholu

24. května 2022 14:38 , aktualizace 14:42

Alkohol Nehody

      V neděli 22. května krátce před třetí hodinou odpoledne došlo na silnici u obce Výškov, což je část městyse Chodová Planá v okrese Tachov, k dopravní nehodě, při které muž s elektroskútrem skončil v příkopu.
      "Osmapadesátiletý řidič při projíždění levotočivé zatáčky nezvládl řízení, vyjel vlevo mimo komunikaci, kde havaroval. Policistům řidič uvedl, že jej mělo zezadu vytlačit neznámé vozidlo, které z místa ujelo," popsala tisková mluvčí policie.

      Ukázalo se ale, že na mužově nehodě mělo vliv spíš něco jiného, než údajný bezohledný řidič. "Policisté na místě s řidičem elektroskútru provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Přístroj naměřil 3,07 promile alkoholu," uvedla mluvčí policie s tím, že poté byl muž se utrpěným zraněním transportován posádkou záchranářů do nemocnice.
      Dále policisté zjistili, že elektroskútr, ačkoli spadá do kategorie, u které je to povinné, nemá registrační značky ani sjednané zákonné pojištění. 

      Policisté se nehodou dále zabývají a nyní čekají na výsledky lékařského vyšetření a provedeného odběru krve.

Foto PČR

Klimahome

Specialista na klimatizace a tepelná čerpadla. O klienty se postaráme od A do Z: poradíme s výběrem, zaměříme, připravíme kalkulaci projektu na míru, profesionálně nainstalujeme a postaráme se o záruční i pozáruční servis. Dokážeme pomoci i se zajištěním financování a vyřízením dotace.