Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Narkoman žijící ve vraku vozu již rok děsí obyvatele bloku na Slovanech

"Je to peklo, mívá agresivní záchvaty, křičí na nás a vyhrožuje. Kvůli němu nepouštíme děti na hřiště," uvádějí obyvatelé

Autor: Karel Aleš středa 14. února 15:51 , aktualizace 17:27

Bezdomovci Drogy Město Plzeň Městská policie


    Již téměř rok hyzdí vnitroblok mezi ulicemi Sladkovského, Guldenerova a Lobezská v Plzni na Slovanech, přímo za Hospicem svatého Lazara, vrak vozu Renault, který zde někdo odstavil. Vozidlo je nepojízdné a již delší dobu i částečně rozebrané, ale to, že neoprávněně zabírá parkovací místo, není jediným problémem, který místní obyvatele trápí.

    "Už skoro od začátku tam bydlí nějaký narkoman. Krom neskutečného nepořádku, kdy na toaletu chodí kam se mu zachce a kolem vraku hromadí odpad, má občas agresivní záchvat, kdy lidem nadává, křičí na ně a vyhrožuje jim. Jen kousek od toho vraku je dětské hřiště, ale už se tam s dětmi bojíme chodit," popsala nám jedna z obyvatelek.


     Situaci na místě mnohokrát řešili policisté i strážníci, hlídka městské policie zde zasahovala naposledy včera, kdy obyvatel vraku v rámci jednoho ze svých záchvatů z vozu rozházel odpadky po celém okolí. 
     Strážníci na oznámení dorazili na místo a muže přiměli způsobený nepořádek uklidit. S vrakem však nic udělat nemohli, protože vše již předali k dořešení městskému úřadu Plzeň 2, 
pod který tato oblast spadá.

     My jsme se proto obrátili i na tento úřad a na budoucnost vraku se zeptali. Na úřadě nám vysvětlili, že vrak mají nahlášený a  zabývají se jím. Proběhlo již i úřední ohledání vozidla ke zjištění majitele a jeho výzva k odstranění vraku. Úřad ale musí dodržet zákonem danou lhůtu a před jejím vypršením není možné vozidlo odstranit.
     Dobrou zprávou pro obyvatele bloku ale je, že tato lhůta vyprší 20. února a pokud do té doby vrak neodstraní majitel, je již naplánováno jeho odstranění Správou veřejného majetku města Plzně.


 


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.