Foto Video

Slovák je již obviněn z pokusu znásilnění a byl dán návrh na vzetí do vazby

Představujeme strážníka, který zachránil osmnáctiletou dívku před znásilněním

4. září 2017 18:23, aktualizace pondělí 4. září 18:47

Městská policie Zadržení pachatele

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Včera jsme přinesli podrobnosti o pokusu znásilnění teprve 18leté dívky. Dnes bylo pachateli sděleno obvinění z pokusu znásilnění a byl dán návrh na jeho vzetí do vazby. Představujeme také strážníka, který napadenou dívku zachránil.

Včerejší článek zde

     Dnes v noci došlo v Plzni v Lobzích k pokusu o znásilnění teprve 18leté dívky 29letým cizincem. "Oznámení o pokusu znásilnění přijali policisté dnes v nočních hodinách. Osmnáctiletá dívka z obce u Plzně šla před třetí hodinou ranní v Plzni ulicí Pod Vrchem. K ženě přistoupil muž a pokusil se ji znásilnit, což se mu ale nepodařilo, protože dívka začala křičet a na pomoc jí přiběhl muž, který podezřelého spacifikoval a mezi tím další svědkyně oznámila věc policistům. Na místo se okamžitě dostavili policisté, cizince narozeného v roce 1988 zadrželi a převezli na policejní služebnu," popsala nám skutek mluvčí Policie ČR.

     "Soused Michael byl doma i svojí přítelkyní a prý slyšel křik o pomoc. Vyběhl z domu a viděl muže jak leží na dívčině, bije jí a snaží se o pohlavní styk. Běžel k nim, ten útočník se pokusil o útěk, ale náš soused ho dohnal.
     Ten útočník se otočil a pokusil se Michaela napadnout, ten se s ním popral a zvládl ho, praštil s ním o zem a zaklekl ho.
     Pak již přijeli policisté a toho pachatele si převzali. Co já vím, tak náš soused Michael je také policista,"
popsala nám žena, která volala policii. "Tam mi řekli, že již jedou, myslím, že je volala asi Michaelova přítelkyně. Ten pachatel byl tmavé pleti a nikdy jsem ho tu neviděla," doplnila ještě žena.

     Nám se podařilo zjistit, že Michael je strážník plzeňské městské policie a dokonce jsme již o něm psali, když zachránil život staré ženě, kterou vynesl z hořícího bytu. Michael nám dnes řekl, že k tomuto případu zatím nic uvést nemůže, že nejprve musí vypovídat na policii, ale že v dalších dnech nám poskytne rozhovor.
     Trochu sdílnější byl velitel Městské policie Plzeň Karel Mach, který uvedl: "O případu vím, práce svého kolegy si samozřejmě velmi vážím a jsem rád, že tato práce pro něj i jeho kolegy není jen zaměstnání, ale i poslání, a že jsou připraveni občanům v nesnázi pomoci i během svého volna."

     Jednání strážníka dnes také ocenil i starosta Doubravky Michal Chalupný. Ten nám telefonicky sdělil, že rychlý a vysoce profesionální zákrok mladého strážníka velice oceňuje a slíbil, že nezůstane jen u slov, ale hned v pondělí zjistí k tomuto případu více informací, se strážníkem se chce sejít a ocenit ho osobně.

     Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu znásilnění ve stadiu pokusu a případ dále prověřuje. Dle našich informací by měl být pachatel Slovák.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.