Foto Video

Oslavence složila rána pěstí a ten pak řádil v sanitce

Po útočníkovi pátrá policie a na to, co "zraněný" vyváděl v sanitce, se podívejte sami

25. listopadu 2019 17:39 , aktualizace 17:39

Alkohol Napadení Záchranáři

Partner článku – Alfa Tactical


     V noci ze soboty na neděli kolem jedné hodiny ráno došlo k napadení muže na oslavě v Gerské ulici v Plzni. K napadenému muži, který po ráně od útočníka zůstal ležet na zemi v bezvědomí, vyjížděli záchranáři i lékař, zatímco policisté a strážníci  původně zamířili pátrat po útočníkovi, který z místa odešel.
     Napadený muž se ale mezitím probral, a protože oslavu čtyřicátých narozenin evidentně poněkud přehnal, rozhodl se všem, kteří mu přijeli pomoci, práci zkomplikovat a ztížit, takže část policistů musela na místě zůstat a chránit posádku sanitky.
     Muž byl na zasahující policisty i záchranáře nejen vulgární a nespolupracoval, ale také se stále snažil vystupovat ze sanitky a i uvnitř se choval krajně nevhodně, kdy hrozilo, že poškodí drahé vybavení či přístroje v sanitce. 
     Zabýváme se případem napadení muže narozeného v roce 1979, a po pachateli dále pátráme" uvedla k tomuto případu tisková mluvčí policie.

Co na toto chování záchranná služba?

     S takovým chováním podnapilých pacientů se bohužel záchranáři nesetkávají nijak zřídka. "S podobně problémovými výjezdy se setkáváme řádově pětkrát do týdne a setkal se s tím asi každý náš záchranář," řekla nám tisková mluvčí záchranné služby s tím, že pro záchranáře, kteří vyjíždějí na pomoc, jsou takovéto situace samozřejmě velmi stresující. Silně opilí lidé jsou totiž podle ní velmi nevyzpytatelní a ve stísněných prostorách sanitky mohou způsobit zranění nejen záchranářům, ale i sobě.


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.