Foto Video

Dnes ráno proběhla na Borech razie v trolejbusech

"Smaž ten záznam, nebo ti to rozšlapu," křičel naštvaný černý pasažér

28. června 2018 09:06 , aktualizace 18:28

Cizinci Doprava Městská policie

Partner článku – Autosalon Dajbych


     Dnes ráno v době střídání nočních a ranních směn na Borských polích proběhla za asistence městské, státní a cizinecké policie další velká akce revizorů plzeňských dopravních podniků. Ta byla zaměřena mimo jiné i na cizince na Borských polích pracující.

Pro vaši představu:

  • Revizoři museli během hodiny a půl v 72 případech udělit pokutu černým pasažérům.
  • Z toho 32 pokut bylo uděleno cizincům.
  • Na místě bylo zaplaceno pouze 8 pokut.

     Akce se zúčastnilo 7 revizorů kteří mezi zastávkami Karlov a Techmania kontrolovali jízdní doklady jak vystupujících tak i pokračujících cestujících. Pro řešení případných konfliktů a pro ověření dokladů totožnosti na místě kontroly asistovali policisté a strážníci a právě jejich přítomnost uklidnila většinu hlavně cizinců, kteří jinak neváhají revizory napadat v lepším případě pouze slovně. Bohužel v Plzni již došlo k několika případům fyzického napadení revizora, které skončilo vážným zraněním s trvalými následky a psali jsme také o případu, kdy opilý Slovák dva revizory pořezal nožem.

    Dnes kontroly proběhly relativně bez konfliktu. Výjimkou byl Slovák, který se na revizory obořil, co si to vůbec dovolují, chtít po něm jízdenku, když jede na šichtu. Druhým případem byl muž s dredy, který se pokusil fyzicky napadnout pracovníka provádějícího obrazový záznam kontrol. Byl to hloupý nápad, jednak mu úmysl překazila pohotová reakce strážníků a hlavně díky tomu se ukázalo, že muž je ještě bez dokladů.


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.