Smečka psů napadla a vážně potrhala muže

Na plynaře zaútočilo šest psů z chovatelské stanice Ivety K.

6. prosince 2019 12:42 , aktualizace 13:58

Napadení Záchranáři Zvířata

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Okamžiky hrůzy i obrovské bolesti prožil včera dopoledne pětačtyřicetiletý plynař, který mezi obcemi Radnice a Břasy kontroloval činnost plynárenského zařízení.
     Na muže se najednou vyřítila smečka šesti Německých boxerů, která nedaleko odtud utekla při kynologickém výcviku dvaapadesátileté chovatelce Ivetě K. Vyděšený muž se sice pokusil zachránit útěkem a vyšplháním na strom, než se však stačil dostat do bezpečné výšky, psi ho dostihli a strhli na zem. Tam se na něj smečka vrhla a pokousala ho po celém těle.
     Záchranáři uvedli, že muž utrpěl četná lehčí zranění na rukou, trupu i v obličeji a vážné zranění nohy. Muže po nutném ošetření na transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín.     
     "Paní v Břasích chová hodně boxerů. Bohužel jí neutekli poprvé a již tu v minulosti i někoho pokousali. Mockrát jsem je viděl běhat za vsí na volno a byla to asi jen otázka času, kdy se něco takového stane. Paní se nedá nic říct, hned je silně arogantní," uvedl nám muž v Břasích.
     Boxerklub České republiky tuto chovatelku již jednou řešil a na svých stránkách uvádí, že v roce 2014 jí na dobu pěti let za hrubé porušení stanov klubu a chovatelského řádu vyloučil z Boxerklubu České republiky.

     Případem se také okamžitě začala zabývat policie. "Veškeré okolnosti tohoto případu jsou nyní předmětem dalšího prověřování," dodala tisková mluvčí policie s tím, že ve věci je dáno podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti. 

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.