Foto Video

Při protidrogové razii byly zajištěny i nelegální zbraně

Kriminalisté z Toxi týmu ve spolupráci se zásahovou jednotkou zadrželi dva muže

3. května 2022 14:29 , aktualizace 15:28

Zbraně Drogy Zadržení pachatele Zásahová jednotka

Partner článku – Alfa Tactical

     Kriminalisté z Toxi týmu SKPV Plzeň-venkov se v uplynulých měsících zabývali dvěma případy drogové trestné činnosti a v souvislosti s nimi odhalili nejen dvě nelegální pěstírny konopí, ale také zajistili nelegálně držené střelné zbraně, včetně dvou plně automatických a jedné navíc opatřené tlumičem, i střelivo do nich.

     O případu na přání kriminalistů informujeme až nyní, abychom předčasným zveřejněním nenarušili probíhající vyšetřování.

[ video nenalezeno: https://static2.krimi-plzen.cz/media/video/a90c2b10cefa4377d7ab18e4de4b2392c00450fbcad99a9220605c5bdfad4108--2022-05-03-150151.webm ]


První případ

     Na začátku ledna tohoto roku kriminalisté na základě dříve nashromážděných důkazů provedli ve spolupráci s krajskou zásahovou jednotkou domovní prohlídku a prohlídku jiných prostor a pozemků v rodinném domě v menší obci na Přešticku, a také v jednom z bytů v Plzni ve Smrkové ulici. 

     "Při těchto prohlídkách bylo zajištěno 119 kusů vzrostlých rostlin konopí, sušina o hmotnosti téměř 5,6 kilogramů, 43 sazenic i věci potřebné pro tzv. in-door pěstování rostlin konopí, jako například pěstební stan, vzduchotechnika, elektroinstalace a nádoby i síta pro výrobu hašiše," popsala tisková mluvčí policie s tím, že podezřelý muž byl při jedné z prohlídek zadržen.

       "Policejní komisař obvinil osmačtyřicetiletého muže pocházejícího z jižního Plzeňska ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," doplnila mluvčí policie k tomuto případu.

Druhý případ

      Ve druhém případě krom pěstírny figurovaly i nelegálně držené zbraně, takže k realizaci, která také proběhla začátkem ledna, byla opět přizvána i krajská zásahová jednotka. 

      "Při domovní prohlídce v obci nedaleko Stodu, která se uskutečnila ve spolupráci s plzeňskou zásahovou jednotkou, policisté nalezli a zajistili 54 kusů vzrostlých rostlin konopí, více než 3,5 kilogramů sušiny, slisovaný rostlinný materiál ve tvaru kuliček a věci potřebné pro in-door pěstování konopí," popsala mluvčí policie a pokračovala: "Kromě toho policisté zajistili i několik střelných zbraní včetně střeliva. Dvě ze zbraní byly dokonce amatérsky upravené tak, že spadají do kategorie zakázaných zbraní."
       Policisté následně zjistili, že muž není a nikdy nebyl držitelem zbrojního průkazu. Zajištěné zbraně i rostliny byly odeslány na expertízu a na začátku dubna policejní komisař obvinil druhého osmačtyřicetiletého muže, který také pochází z jižního Plzeňska, ze spáchání dvou trestných činů, tedy z Nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z Nedovoleného ozbrojování. 

       Oba obvinění muži jsou v současné chvíli stíhání na svobodě a v případě pravomocného rozhodnutí soudu jim hrozí trest odnětí svobody ve výši až deset let.

Foto: PČR, KP a Jonáš Novotný

 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.