Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Sprejeři za sebou zanechali škodu 170.000 korun

Počmáráné jsou zdi prodejny, domů, zastávky, dopravní značky či lampa veřejného osvětlení

5. října 2023 14:08 , aktualizace 14:11

Vandalství Zadržení pachatele

Partner článku – RK Salzmann


     Klatovští policisté se od poloviny roku věnují častým případům vandalství, konkrétně sprejerství, které poškozuje cizí majetek. Na základě důkladné operativní činnosti se policistům podařilo objasnit více než desítku případů z července až září, při kterých došlo k počmárání několika objektů čtyřmi muži. 

     V prvních případech z července se jednalo o tři mladé muže. "Tři muži ve věku 20, 22 a 22 let poničili ve dvanácti případech pomocí sprejů různých barev několik objektů.
     Jednalo se například o plechová dvířka betonové schránky na popelnice, kontejnery na tříděný odpad, zdi prodejny, garáže a ostatních budov, autobusovou zastávku, parovodní potrubí, lampu veřejného osvětlení, dopravní značku, plastové sloupky na osvětlení, plotové pilíře a mnohé další. Na tyto objekty podezřelí nastříkali různě barevné nápisy.
     Za toto protiprávní jednání sdělili klatovští policisté všem třem osobám podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci ve formě spolupachatelství," uvedla mluvčí policie.

     K dalšímu případu došlo v září, kdy pachatel ve věku 18 let jednal sám. "Mladík ze Sušicka pomocí žlutého spreje nastříkal na dvě svislé dopravní značky, které se nachází po pravé straně při hlavní silnici z Domažlic do Klatov, číslici 272. Tímto svým jednáním mladý muž způsobil škodu ve výši 10 tisíc korun a již mu bylo vrchním inspektorem taktéž sděleno podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," doplnila mluvčí policie.

     Celková škoda na poničených objektech byla vyčíslena na částku 170 tisíc korun. Za toto jednání může soud při prokázání viny podezřelým mladíkům uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Policie varuje

     Je nutné si uvědomit, že sprejerství či tagování je vždy trestný čin, bez ohledu na výši způsobené škody, protože § 228 Poškození cizí věci uvádí: „…kdo poškodí cizí věc tím, že ji postříká, pomaluje či popíše barvou nebo jinou látkou, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, zákazem činnosti nebo propadnutím věci." 

RK Salzmann

Rodinná firma s realitním zaměřením v plzeňském regionu. Prodej a pronájem: nemovitostí - byty | domy pozemků - stavební i hospodářské | komerčních nemovitostí - developerské projekty | obchody | haly