Sprint z nádraží vyhráli policisté

Chovanci na útěku se pouze projeli vlakem a zaběhali si s policisty

20. dubna 2017 11:41, aktualizace čtvrtek 20. dubna 11:48

     Minulý čtvrtek v 9 hodin ráno přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení vychovatele výchovného ústavu v Hostouni, že došlo k útěku dvou svěřenců ve věku 15 let a 17 let, kteří mají rozsudky Okresního soudu Plzeň - město nařízenou ústavní výchovu.
     Ihned bylo vyhlášeno pátrání po výše uvedených chlapcích a vzhledem ke zjištěným informacím, že oba měli vyrazit vlakem do Domažlic, provedli domažličtí policisté prověrku na vlakovém nádraží v Domažlicích, kde ale chlapci nebyli.
     Policisté tedy vyčkali příjezdu dalšího vlaku z Poběžovic a skutečně, z vlaku vystoupili dva chlapci odpovídající popisu, kteří se však ihned po spatření policistů dali na útěk.
     „Oba mladíci sprintovali od nástupiště do centra města. Policisté za nimi rozběhli a vyzývali mladíky jménem zákona, aby se zastavili. Ti však výzev neuposlechli a dále prchali. Po tři sta metrech se zdálo, že mladíky zastaví plot z ostnatého drátu, ale chlapci plot přeskočili a prchali dál přes zahrady. Policisté se tedy rozdělili, jeden pokračoval v pronásledování, druhý běžel pro služební vůz. Po deseti minutách byli oba chlapci nalezeni jak se plíží v trávě a snaží se schovat,“ popsala útěk chovanců mluvčí policie.
     Policisté je oba ihned zajistili a převezli na policejní služebnu, kde byli hoši předáni pracovníkům výchovného ústavu.


Foto: Ilustrační