Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Sedmasedmdesátiletý senior srazil ženu na přechodu a z místa ujel - aktualizováno

Policisty velice překvapil věk "silničního piráta"

2. srpna 2023 11:09 , aktualizace 11:11

Doprava Nehody

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ve středu 10. května po desáté hodině dopoledne došlo v prostoru křižovatky ulic Tylova, Korandova a Husovo náměstí v Plzni ke střetu osobního vozidla s chodkyní a následnému okamžitému újezdu řidiče z místa. K nehodě ihned vyjeli záchranáři i policisté. Zraněná žena narozená v roce 1999 byla po ošetření na místě transportována do nemocnice, zatímco policisté začali pátrat po vozidle i jeho řidiči.

     O tomto případu jsme tenkrát samozřejmě informovali a nyní již můžeme přinést další podrobnosti.

      "Řidič osobního vozu značky Škoda Fabia jel po vozovce Korandovy ulice ve směru od ulice Plachého. Při odbočování na zelený signál vlevo do Tylovy ulice se střetl levou přední částí vozidla s třiadvacetiletou chodkyní, která přecházela vozovku po vyznačeném přechodu pro chodce na zelený signál ve směru od ulice Husovo náměstí směrem k ulici Korandova. Chodkyně utrpěla při dopravní nehodě zranění. Řidič vozidla po střetu s chodkyní na místě dopravní nehody nezastavil, z místa odjel, aniž by zraněné chodkyni poskytl pomoc nebo přivolal záchranné složky," podrobně popsala nehodu mluvčí policie s tím, že policisté díky svědkům, kteří si zapamatovali značku vozu, vypátrali a zajistili sedmasedmdesátiletého řidiče v místě jeho bydliště.

     Případ šetří kriminalisté z Městského ředitelství policie Plzeň a v současné době byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti a přečinu neposkytnutí první pomoci. 

Žádost na svědky

      Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, jenž se v inkriminovanou dobu pohybovali na místě nebo místem nehody projížděli, se mohou přihlásit osobně na služebně Policie České republiky, Městského ředitelství policie Plzeň, 2. oddělení obecné kriminality, Klatovská třída 56 nebo zatelefonovat na číslo 974 325 581, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.