Foto

Srážka tramvaje s autobusem

K nehodě došlo přímo před Hlavním vlakovým nádraží Plzeň

pondělí 30. března 21:23 , aktualizace 21:44

Doprava Nehody

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes večer došlo přímo před Hlavním vlakovým nádraží Plzeň ke střetu tramvaje a autobusu. K nehodě podle svědků došlo tak, že těsně před devátou hodinou večer chtěl řidič autobusu Irisbus náhradní dopravy z Klatovské dopravní společnosti jedoucí směrem od centra odbočit doleva na parkoviště před budovou nádraží a zřejmě přehlédl tramvaj linky číslo 2 jedoucí směrem na Slovany. Řidiči tramvaje se sice podařilo snížit rychlost, ale střetu zabránit již nedokázal.
     Dle zpráv přímo z místa nedošlo ke zranění osob, nehoda ale blokovala linky tramvají 1 a 2 v obou směrech. Po zdokumentování nehody dispečerem dopravních podniků byl provoz po dvaceti minutách obnoven.

     Díky rychlé reakci řidiče tramvaje naštěstí tato nehoda nedopadla tak, jako ta v roce 2016. Na tento střet tramvaje a autobusu asi málokterý Plzeňák, který tam byl, někdy dokáže zapomenout:

Hromadná nehoda na Borech

Hromadná nehoda na Borech

16. 11. 2016, 14:19, aktualizace 31. 07. 2017, 15:08

Srážka tramvaje s autobusem, mnoho zraněných


 


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.