Foto

Stan shořel i s mužem uvnitř

Všechny záchranné složky v noci zasahovaly na Lopatárně

neděle 28. června 09:12 , aktualizace 09:54

Alkohol Bezdomovci Hasiči Záchranáři

     Dnes před druhou hodinou ranní tísňová linka 155 přijala oznámení z Těšínské ulice v Plzni, kam se k čerpací stanici Benzina připotácel těžce popálený muž hledající pomoc. Podle informací z místa mladý muž přespával ve stanu v nedaleké komunitě bezdomovců, když se jeho přístřešek vzňal a na spícím muži začalo hořet oblečení.
     "Muž narozený v roce 1993 utrpěl popáleniny na více jak 50 procentech povrchu těla. Posádky ZZS ho na místě ošetřily a zajistily, následně byl ve velmi vážném stavu transportován do popáleninového centra do Prahy," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
     Na místo k uhašení požáru vyjeli i hasiči a samozřejmě i policisté, kteří šetří, jak k události vlastně došlo. V okolí shořelého stanu bylo nalezeno několik silně opilých bezdomovců.
     "V souvislosti s touto událostí jsme řešili požár příbytku bezdomovců na místě bývalého venkovního bazénu na Lopatárně. Požár byl evidován jako beze škody a jeho příčina je v šetření," doplnil mluvčí hasičů.
     "Na místě provádějí další úkony policisté z Oddělení obecné kriminality Městského ředitelství policie v Plzni a byl přivolán i policejní psovod se služebním psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Podle zjištěných skutečností bude stanovena právní kvalifikace a není  vyloučeno, že se mohlo jednat o nedbalostní zavinění", uvedla mluvčí policie.