Foto

Stařeček a milovník plzeňských oslav Don se ztratil

Psí senior již v milulosti absolvoval dokonce i přehlídku vojáků na Americké

7. května 2018 11:08 , aktualizace 12:00

     Dnes nám přišlo poděkování pro policisty z Úněšova, které velice rádi zveřejníme, zvláště, když pisatelka uvedla i jeden krásný květnový příběh z minulosti.

"Ahoj KRIMI-PLZEŇ,
     mohli byste prosím napsat článek, že moc děkujeme policistům, kteří nám zachránili našeho 17letého pejska Dona?
     Don se včera kolem páté odpoledne ztratil u Chrástova, kde máme chatu. Vůbec by nás nenapadlo, že v tomhle věku ho ještě napadne jít se toulat. Projeli jsme samozřejmě všechny okolní vesnice, ale nic. Začali jsme o Dona mít veliký strach a poslední možnost byla zavolat na 158 a nahlásit ztrátu.
     Kolem desáté večer zazvonil telefon a volali nám policisté, že Donečka našli toulat se až u Úněsova, což je deset kilometrů daleko a že nám ho právě vezou.
              Budeme moc rádi, když se naše veliké poděkování dostane až k těm policistům,
                                                    díky Marta a Petr"

    Během přípravy článku jsme se s těmito čtenáři setkali a vyslechli ještě jeden Donův příběh, který se hodí právě k dnešním dnům.

     Začátkem května před dvanácti lety byla maminka pisatelky s Donem na procházce u boleveckých rybníků, když se Don něčeho lekl a paní utekl.
     "Naše rodina po Donovi okamžitě začala pátrat, ale já pomoct nedokázala, protože jsem byla v Praze.
     Najednou mi volá kamarádka, která bydlela na Americké a ptala se, jestli mám Dona, že ho vidí pochodovat mezi vojáky na Americké třídě!
     Prostě náš milý psík, o kterém jsme si vždy mysleli, že je pacifista, prostě došel na tramvaj a dojel se podívat na Slavnosti svobody,"
dokončila krásný příběh Marta a my za něj děkujeme.