Foto

Strážníci se o víkendu potýkali s opilci i vandaly

Opilec se třemi a půl promile skončil na Emergency, s téměř dvěma v poutech

Partner článku – Prestol Holding

    Strážníci městské policie zadrželi v  noci z  pátku na sobotu mladou ženu, která stříkala sprejem na různé objekty. 
    Oznámení o jejím konání obdržel operační strážník dvě hodiny po půlnoci. Cestou na místo dostávala hlídka v terénu informaci, kudy se podezřelá žena pohybuje a k dispozici měla i její popis.
     V ulici Otýlie Beníškové strážníci ženu zahlédli a zajistili. To, že cestou sprejovala, nepopírala. Přiznala, že posprejovala přístřešek podchodu v Karlovarské ulici a plechové kryty u domů. Případem se dál zabývají státní policisté. 

     Namol opilého muže sbírali v pátek v podvečer strážníci u obchodního domu v Lochotínské ulici. V těle mu kolovalo natolik alkoholu, že se nebyl schopen ani s pomocí strážníků udržet na nohou. 
    Když sedmačtyřicetiletému muži dali strážníci dýchnout, přístroj na měření hladiny alkoholu v dechu jim ukázal hodnotu 3,5 promile. Jelikož v jeho stavu hrozilo, že by se mohl zranit, rozhodla se hlídka, že ho nechá umístit k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice.

     Na Borech v sobotu brzy ráno opilý řidič ujížděl před strážníky. Hlídce se jej po útěku z vozu podařilo dopadnout a protože kladl odpor, skončil s želízky na rukou.
     O případu jsme informovali v článku:

"Hovado" versus pohotový Plzeňák

"Hovado" versus pohotový Plzeňák

20. 10. 2018, 18:56, aktualizace 20. 10. 2018, 21:35

"Omluvte ten výraz, ale málem mě zabil," popsal Plzeňák divokou honičku na Borech

     Všímavý občan nahlásil v neděli ráno na městskou policii nález ležícího člověka na zemi u obchodního domu v Lábkově ulici a počkal s ním na místě, až dorazí strážníci.
     Strážníci v osobě hned poznali jim dobře známého osmašedesátiletého muže.  Z dechu mu byl cítit alkohol, byl pomočený a pokálený, dýchal, ale na citlivé podněty nereagoval. 
     Na místo nakonec přijeli záchranáři. Zasahující hlídky měly důvodnou obavu ze závažnějšího zdravotního stavu. Lékař následně rozhodl, že bude muž převezen sanitním vozem na Emergency do Fakultní nemocnice Lochotín.

Foto: MP
Prestol Holding

revitalizace panelových domů • rodinné a bytové domy • monolitické železobetonové konstrukce • developerská činnost