Foto

Strážníci zadrželi zloděje, který se vloupal do prodejny na Americké třídě

Polský recidivista ukradl tři stovky losů a cigarety, ještě týž den skončil ve vězení

Partner článku – TUEBOR General Security

     Včera po třetí hodině ráno zaslechla žena na Americké třídě v Plzni hlasitou ránu následovanou tříštěním skla a všimla si muže, který utíkal od prodejny potravin. Žena duchapřítomně podezřelou událost ohlásila na tísňovou linku městské policie a na místo okamžitě vyrazili strážníci. 
     K prodejně dorazila během několika málo minut hlídka, která zjistila, že prosklené dveře obchodu někdo rozbil pomocí kusu zámkové dlažby. Jeden ze strážníků proto zůstal na místě, aby zajistil místo činu, ostatní pak podle popisu svědkyně začali po pachateli pátrat. Díky včasnému oznámení, kvalitnímu popisu a výborné místní znalosti se strážníkům podezřelého muže podařilo najít a zadržet na stezce pro chodce a cyklisty podél řeky Radbuzy. Strážníci u muže, podle našich informací Poláka, nalezli několik krabiček cigaret a přibližně tři stovky stíracích losů. Protože byl důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, předali strážníci zadrženého přivolaným policistům.
     "Policisté si od strážníků převzali třiatřicetiletého cizince, který se trvale zdržuje v České republice. Následnou lustrací zjistili, že na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu," uvedla tisková mluvčí policie s tím, že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež a po nutných úkonech byl muž převezen do věznice.

Foto MP a PČR

 TUEBOR General Security

Ostraha objektů • Služba na akcích • Střežení VIP osob • Pulty centrální ostrahy • Projekty PZTS/EZS • Výjezdová jednotka v Plzni, Rokycanech, Sušici, Klatovech, Domažlicích i Tachově • Poradenská činnost