Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Video

Pojďte se společně s námi podívat do plzeňských ulic na práci Street medicine

Toto video určitě není pro slabé povahy, pokud vás ale zaujalo, tak toto jsou informace právě pro vás!

19. prosince 2023 13:11 , aktualizace 20:36

Záchranáři


     V předvánočním čase často myslíme na své blízké. Je to čas rozjímání a štědrosti. Jsou mezi námi ale i lidé, pro které je i tak zdánlivě běžná věc, jako lékařská péče něčím nedosažitelným. Právě proto vznikl projekt Street medicine Plzeň. 

Toto video určitě není pro slabé povahy, pokud vás ale zaujalo, tak toto jsou informace právě pro vás!


Stále ale nemáme dostatek zdravotních sester. Připojíte se k nám? 

     Projekt Street medicine funguje od roku 2022 a už jsme o něm opakovaně psali. Street medicine stále hledá posily do svého týmu pomáhajícího lidem, kteří nemají přístup k běžné zdravotní péči.

     Street medicine nabízí nejen zajímavou a rozmanitou, ale především velmi záslužnou práci, kterou si můžete sami časově přizpůsobit. Lze ji vykonávat na DPP, přizpůsobit si hodiny studiu, mateřské dovolené či vedle jiného pracovního úvazku.

Tyto znalosti a dovednosti jsou pro tuto práci klíčové:

 • Všeobecná/ý či praktická/ý sestra/bratr
 • Pomoc při ošetřování ran pacienta
 • Pomoc hygieně klienta
 • Vyhodnocování stavu pacienta
 • Schopnost vzdělávání pacienta
 • Komunikační dovednost
 • Citlivý přístup

Tyto znalosti jsou pro Vás výhodou:

 • Zkušenosti v hojení ran

Co projekt nabízí:

 • Volná pracovní doba (Vy si rozhodnete kolik hodin v měsíci se chcete projektu věnovat)
 • DPP 250 Kč/hod
 • Skvělý kolektiv
 • Možnost dalšího vzdělání

Co je projekt "Street medicine"

     „Nápad na projekt, který pomáhá potřebným tímto způsobem, jsem měla v hlavě už mnoho let, od doby, kdy jsem se setkala na zdravotnickém dozoru s lékařkou, která stejnou práci dělala v Praze. Loni jsme konečně začali mluvit o možné realizaci. Město Plzeň nás finančně podpořilo, a tak jsme spolu s dalšími šesti organizacemi rozjeli pilotní projekt,” popisuje nám začátky Lada Brožová, ředitelka Oblastního spolku Červeného kříže Plzeň- město a Rokycany.

     „V praxi to funguje tak, že nás kontaktuje sociální pracovník z některé organizace nebo městský strážník s tím, že potkal člověka bez domova, který potřebuje zdravotní péči. My zajistíme sestru, popřípadě sanitku, pokud je nutná. Tým za klientem dojede a náš zdravotník na místě vyhodnotí, zda zranění dokáže ošetřit sám nebo bude nutný převoz do nemocnice,” doplnila koordinátorka projektu Jana Fajfrová.

     Oblastní spolek Českého červeného kříže má k dispozici šest sester, sanitku a dva řidiče, současně funguje i záchranný tým dobrovolníků, kteří pomáhají například s mytím klientů nebo, pokud je to nutné a klient je imobilní, je pomáhají naložit do sanitky. 

     Město se rozhodlo podpořit tento projekt nejen z důvodů sociální odpovědnosti, ale také kvůli tomu, že za poslední roky se zvedl počet bezdomovců, kteří do nemocnice přicházeli s velmi fatálními zraněními, jejich léčba byla drahá, bolestivá a v podstatě zbytečná, protože jí šlo zabránit například včasnou diagnostikou nebo ošetřením problému v zárodku. 

     Pokud máte o tuto práci zájem, můžete si zjednat osobní schůzku sjednat na telefonním čísle 725 169 440.

Video, foto: Český Červený kříž

 Vyresme.cz

Jsme společnost, která se skládá z odborníků jejichž znalosti pokrývají veškerá témata finančního trhu od investování, financování, pojištění až po zajištění prodeje či pronájmu nemovitostí. Jsme společností, která se stará o pomoc jak fyzickým tak právnickým osobám.