Foto Video

Střelba, napadení a zranění muže - nové video z místa

Střelba na Americké způsobila paniku - policisté intenzivně pátrají po útočníkovi s plynovkou

19. října 2021 16:28 , aktualizace 17:24

Napadení Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

Aktualizace - pachatel zadržen:

Útočník z Americké třídy je již zadržen, je jím Lukáš H.

Útočník z Americké třídy je již zadržen, je jím Lukáš H.

19. 10. 2021, 17:21, aktualizace 19. 10. 2021, 17:29

Pokračování: Dnešní ranní napadení a následná střelba na Americké způsobila paniku


     K napadení a střelbě došlo dnes těsně po osmé hodině ráno na zastávce Mrakodrap na Americké třídě v Plzni. Podle informací z místa se měli dva muži pohádat na zastávce trolejbusu, poté jeden z nich vytáhl pistoli a udeřil její rukojetí druhého do hlavy. Pak za neustálého nadávání zraněnému uštědřil ještě několik ran do obličeje a nechal silně krvácejícího muže zhrouceného na zastávce. Když po útoku odcházel směrem ke Klatovské třídě, vystřelil ještě třikrát do vzduchu, čímž na rušné třídě způsobil značnou paniku.
     Na místo okamžitě vyjeli policisté, strážníci a záchranáři. Muže narozeného v roce 1963 s krvácivým tržným zraněním obličeje záchranáři na místě ošetřili a transportovali do nemocnice. Policisté mezitím zahájili v okolí intenzivní pátrání po útočníkovi a ve spolupráci se strážníky zajistili veškeré stopy, jako například vystřelené nábojnice na trase mužova útěku. Z těch je zřejmé, že muž střílel z takzvané plynovky.
     V současné chvíli policisté po útočníkovi, který byl podle svědků výrazně potetovaný a vlasy měl obarvené na melír, intenzivně pátrají. Na místo byl povolán policejní technik k zaevidování nalezených stop a jsou vyhodnocovány dostupné kamerové záznamy. "Mohu potvrdit, že po incidentu pachatel z místa utekl a přitom měl do vzduchu několikrát vystřelit z krátké střelné zbraně. Jiné zranění nebylo na místě zjištěno ani hlášeno. Policisté po pachateli pátrají nejen v okolí místa incidentu. Příčina a okolnosti, bližší určení zbraně a motiv pachatele jsou předmětem dalšího prověřování policistů," uvedla tisková mluvčí policie. 


 


Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.