Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto Pátrání

Střelba na tramvaje - policie žádá o spolupráci i občany

K opakovanému útoku na tramvaje došlo v Plzni na Slovanech

Autor: Petr Novák pátek 12. dubna 08:51 , aktualizace 09:23

Pátrání

Partner článku – Inter distribution


     O případu poškození několika tramvajových vozů již od nás víte. Policisté na případu stále pracují a nyní žádají o spolupráci i všechny občany, kteří by mohli k případu poskytnout jakékoliv informace, aby se neprodleně dostavili na nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky nebo zavolali na bezplatnou linku 158.


Původní článek vydaný v úterý tento týden:

Střelba na tramvaje

     Policisté se v posledních týdnech zabývají poškozením několika vozů plzeňské tramvajové dopravy zatím neznámým pachatelem. Podle našich informací byly tramvaje poškozeny zvenčí, převážně v oblasti oken a vše nasvědčuje tomu, že mohly být zasaženy projektilem vystřeleným například z praku či třeba vzduchovky.

     K útoku na jedoucí tramvaje došlo v období nejméně od 17. do 20. března a pravděpodobně v okolí vozovny Plzeňských městských dopravních podniků na Slovanské Aleji v Plzni.

     Vozy musely být kvůli poškození vyřazeny z dopravy a čekala je nutná oprava.

     Kdo a jak vozy poškodil v současné době šetří policie.

     "Během několika dní došlo cizím zaviněním k poškození celkem čtyř našich tramvají. Veškeré podklady a potřebné dokumenty jsme předali Policii ČR, která případy v současné době vyšetřuje," uvedl nám tiskový mluvčí plzeňských dopravních podniků. 

     "Mohu potvrdit, že se zabýváme případem poškození několika tramvají. V případu jsou zahájeny úkony trestního řízení. Po pachateli pátráme a mimo jiné samozřejmě i zjišťujeme, co přesně poškození způsobilo," doplnila na náš dotaz tisková mluvčí policie.


V roce 2015 jsme o podobném případu již informovali:    

Střelba na autobus plný lidí

     V úterý 7. července 2015 kolem jedenácté hodiny v noci se tenkrát osmatřicetiletý muž společně se svým teprve patnáctiletým synem vyrazil pobavit střelbou do zastávky MHD v Plzni na Borech. Stříleli z nelegálně držené, před tím při vloupání ukradené pistole ráže 6,35.
     Naprosto nepochopitelné je, že střílet nepřestali ani v okamžiku, kdy do zastávky přijel kloubový autobus s nejméně čtyřiceti cestujícími. Střely tak kolem jedenácté hodiny v noci začaly provrtávat autobus plný nevinných lidí! 

     Policisté později našli ve voze tři vstřely, jedna střela zůstala v karoserii, druhá prošla oknem a zůstala v otevíracím mechanismu dveří, třetí také prorazila sklo a pak ještě opěradlo sedačky. Jen naprostým zázrakem střely nezasáhly žádného z cestujících nebo někoho na zastávce, kde při ohledání místa policisté nalezli další průstřely.

      Poté, co muži vystříleli celý zásobník, šli klidně domů do nedalekého domu za Věznicí Bory, pistoli zabalili do plastového sáčku a schovali ji do nádržky záchodu.

Policejní manévry a panika veřejnosti

     Střelba na autobus plný lidí rozběhla neuvěřitelné policejní manévry, desítky kriminalistů pracovaly na místě a veřejnost se oprávněně obávala terorismu. Případ zmínil na sociální síti Twitter i ministr vnitra a uvedl, že není vyloučena ani možnost, že pachatel mohl záměrně střílet na autobus vozící převážně zahraniční dělníky.

     Vzrůstající paniku naštěstí velice rychle ukončila kvalitní práce kriminalistů, kteří podezřelé dopadli za jediný den. Syn skončil v policejní cele a povedený tatínek se psychicky zhroutil. 

     Vše tenkrát nakonec překvapivě skončilo pouhou podmínkou, protože se nepodařilo prokázat, že na autobus stříleli záměrně.


Inter distribution

Prodejce špičkových značkových klasických i farmářských skleníků a doplňků k nim - přímý dovozce. Vše pro zavlažování skleníků i zahrad. Poradenství a servis.