Při policejním pronásledování zazněla i střelba

Policistům ujížděl zfetovaný řidič, strážníkům zase opilý

7. června 2021 17:41 , aktualizace 17:41

Drogy Zadržení pachatele

     V noci ze soboty na neděli kolem druhé hodiny ráno chtěli policisté v Zábělské ulici v Plzni zkontrolovat řidiče podezřelého vozu Citroen Saxo. Muž za volantem však na zvukový a světelný signál k zastavení reagoval sešlápnutím plynového pedálu a policistům začal ujíždět.
     Řidič se řítil velmi vysokou rychlost Masarykovo ulicí, kde ohrozil jak skupinku mladých lidí, která přecházela vozovku po přechodu, tak i jiné řidiče. Následně projel Mohylovou ulicí, vyjel z Plzně, pokračoval do Chrástu a dále do Třemošné, kde policisté použili dokonce i varovné výstřely, ale řidič stále odmítal zastavit. Divoká honička pokračovala do Záluží, Ledců, Žilova, Trnové a nakonec směrem na Horní Břízu a do pronásledování se svým vozem připojila i místní městská policie. Policisté dokonce na několika místech připravili zátarasy, kterým se však ujíždějící řidič i přes obrovské riziko havárie vyhnul a celé pronásledování se tak protáhlo na více než třicet kilometrů.
     Vše skončilo jízdou po hrázi rybníka Hamr směrem na lesní cestu v katastru obce Žilov, kde řidič vjel na neprůjezdnou cestu. Policisté muže narozeného v roce 1984 na místě zadrželi, zjistili že má zákaz řízení a navíc provedený test na drogy vyšel pozitivně na pervitin. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání maření úředního rozhodnutí a vykázání," uvedla tisková mluvčí policie.

      Tento řidič nebyl v sobotu jediný, který se pokoušel ujet. V sobotu nad ránem zaregistrovala hlídka městské policie v ulici Ke svatému Jiří v Plzni podezřelou jízdu vozidla Volkswagen Golf. "Řidič měl velké problémy s řízením, nedokázal udržet směr jízdy a když uviděl, že se k němu blíží auto strážníků, přišlápl plynový pedál a začal ujíždět," popsala tisková mluvčí strážníků.
      Strážníci ujíždějící vozidlo pronásledovali až do Bukovce, kde sám zastavil. Při kontrole pak strážníci u dvacetiletého řidiče zjistili, že má v dechu 1,5 promile alkoholu. Pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky strážníci předali případ policistům. 

Úvodní foto: Ilustrační z obdobného případu u Plzně