Foto

Střelec z Borské ulice skončil na psychiatrii

"Šel po ulici s revolverem v ruce, vypadal jako blázen a střílel do vzduchu!" - aktualizujeme informace k včerejšímu případu

čtvrtek 21. května 13:34 , aktualizace 14:01

Drogy Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Alfa Tactical

     Včera jsme informovali o nepochopitelném případu, kdy dopoledne kolem půl jedenácté vyděsil několik lidí v Borské ulici muž v modré mikině, který vypadal, že je úplně mimo sebe a v ruce měl velký stříbrný revolver, kterým minimálně dvakrát vystřelil do vzduchu. "Šel po ulici s revolverem v ruce, vypadal jako blázen a střílel do vzduchu!" popsala nám jednání muže přímá svědkyně.
     Policisty na mužovo chování upozornilo několik kolemjdoucích, kteří se samozřejmě cítili ohroženi a na místo okamžitě vyjelo několik policejních hlídek včetně psovoda. Policisté muže v krátké době podle popisu nalezli u nové trolejbusové vozovny na konci Borské ulice a pod hrozbou namířené služební zbraně ho odzbrojili. 

     "Čtyřiačtyřicetiletý muž uvedl, že se pohádal se svojí přítelkyní, byl po hádce rozčílený, a tak se šel projít ven. S sebou si přitom vzal střelnou zbraň, kterou zakoupil před třemi týdny v obchodě. Aby se uklidnil, vystřelil z této zbraně dvakrát do vzduchu," uvedla tisková mluvčí policie.

     Na místo dorazili kriminalisté i policejní technik, který zbraň zajistil. Ukázalo se, že jde o revolver typu Flobert ráže 6mm. Při testu na přítomnost omamných látek bylo zjištěno, že muž je pod vlivem pervitinu. Policisté se případem dále zabývají a zjišťují veškeré okolnosti mužova jednání. Mužova zbraň bude podrobena expertíze například, zda nebyla nezákonně upravena.
     "V současné době se muž nachází v nemocničním zařízení," doplnila mluvčí policie.

     Zbraně Flobert jsou volně prodejné od 18 let, mají energii střely na ústí hlavně do 7,5 J a jsou zařazeny do zbraní kategorie D. Jsou určeny například na terčovou střelbu při vzdálenosti 10-15 m. Zákon vylučuje jejich veřejné nošení a samozřejmě také používání pod vlivem alkoholu či drog.Alfa Tactical

Specializovaný obchod a e-shop se zbraněmi, vojenským a outdoor vybavením. Máme široký výběr zbraní, střeliva, army, outdoor vybavení za skvělé ceny. Nabízíme slevy pro registrované zákazníky, ozbrojené složky, IZS, AZ a členy vybraných spolků. Nakoupíte u nás online nebo v prodejně na Doubravce.