Foto Video

"Střílel na kamaráda i na mě!"

Pavel S. je obviněn z vydírání, nedovoleného ozbrojování a je ve vazbě

29. března 2019 12:49 , aktualizace 12:52

Napadení Vazba Zadržení pachatele Zbraně

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři


     Ve čtvrtek 21. března jsme informovali o střelbě v bytovém domě na Mikulášském náměstí v Plzni, po které se rozjela mašinérie pátrání po ozbrojeném a nebezpečném Pavlu S. a jeho přítelkyni Ivaně N. Protože oba hledaní byli označeni jako nebezpeční, zapojila se do intenzivního pátrání také zásahová jednotka Plzeňského kraje.
     Podle našich informací mělo ten večer v domě číslo 19 na rohu Mikulášského náměstí a Radyňské ulice dojít k hádce mezi Pavlem S. a mužem narozeným v roce 1977. Hádku ukončil Pavel S. dvěma výstřely z nelegálně držené zbraně, kdy nejprve vystřelil na druhého muže a poté po přítelkyni napadeného, která mu běžela na pomoc. Při střelbě Pavel S. naštěstí nikoho nezranil.

    V pátrání po dvojici policistům velmi pomohl i tip jednoho z našich čtenářů, který na základě našeho článku Ivanu N. o den později poznal v prodejně Žabka na Klatovské třídě v Plzni na Borech a po vyhlášení pátraní nás o tom informoval. My jsme tuto informaci samozřejmě ihned předali policii, pro kterou již nebylo obtížné zjistit, že se dvojice po střelbě ubytovala v jednom z nedalekých penzionů. Ačkoli policisté již v penzionu nenalezli, tato informace je přivedla na čerstvou stopu.

    K dalšímu posunu v případu došlo v sobotu 23. března, kdy na základě našeho článku Ivanu N. v Plzni na Borech poznali strážní ze zásahové jednotky bezpečnostní služby Certero Security. Ti ženu náhodně potkali v Čechově ulici, poznali jí, zajistili a předali do rukou policie.

    Pavel S. policistům unikal až do noci na středu 27. března, kdy byl v brzkých ranních hodinách vypátrán a zadržen na jižním Plzeňsku. 
    Po dalším prověřování a vyhodnocení všech zjištěných skutečností policisté zahájili jeho trestní stíhání.
    "V této kauze padlo obvinění ze zločinu vydírání a přečinu nedovolené ozbrojování," uvedla tisková mluvčí policie.
     Plzeňští kriminalisté následně předložili podnět k podání návrhu na vzetí obviněné osoby do vazby, který soudce dnes dopoledne akceptoval.


 


    

     
     

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.