Foto

Řidič neměl šanci přežít - aktualizujeme informace o dnešní tragické nehodě

Čelní střet osobního vozu s kamionem uzavřel silnici u Nepomuku

13. září 2021 16:19 , aktualizace 16:19

Doprava Nehody Smrt Záchranáři

     K tragické dopravní nehodě došlo dnes před půl jedenáctou dopoledne na hlavním tahu z Nepomuka na Písek, zhruba na úrovni Mohelnice, kde se čelně střetl kamion s osobním vozem Škoda Superb. Podle svědků byl náraz tak silný, že přední část osobního vozu doslova roztrhal na kusy.
     Na místě momentálně zasahují všechny záchranné složky a vzlétl i vrtulník LZS z Líní. Těžce zraněného řidiče v bezvědomí museli hasiči z vraku osobního vozu vyprostit pomocí hydraulických nástrojů, kdy aby se k muži dostali, museli i odstřihnout střechu. Bohužel i přes veškeré nasazení hasičů i záchranářů, kterým zraněného předali do péče, muž utrpěl natolik vážná zranění, že ještě na místě podlehl. "Náš lékař na místě musel u muže narozeného v roce 1957 pro zranění neslučitelná se životem konstatovat exitus. Nikdo jiný zraněný nebyl," uvedli záchranáři.
     Policie okolnosti smrtelné dopravní nehody šetří, na místo byl povolán znalec z oboru dopravy i koroner a v případu byla nařízena soudní pitva zemřelého řidiče. Požití alkoholu u řidiče kamionu policisté vyloučili dechovou zkouškou.

Aktualizujeme:

    "Dle dosud zjištěných skutečností vyplývá, že řidič osobního vozidla narozený v roce 1957 jedoucí ve směru na Kasejovice z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s nákladním vozidlem, které řídil devětačtyřicetiletý muž. Řidič osobního vozidla utrpěl při srážce zranění neslučitelná se životem. Na místo byl proto přivolán koroner a znalec z oboru dopravy.
     U řidiče nákladního vozidla policisté na místě vyloučili požití alkoholu provedenou dechovou zkouškou. U zemřelého bude nařízena soudní pitva. Přesnou příčinou a veškerými okolnostmi dopravní nehody se budou zabývat kriminalisté územního odboru Plzeň - venkov,"
uvedla k nehodě mluvčí policie.

Foto: KP, LZS, HZS