Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Střet koloběžkáře s osobním vozem - aktualizováno

O síle nárazu bezesporu nejvíce vypovídá poškození koloběžky i vozidla

22. března 2023 09:01 , aktualizace 12:50

Doprava Nehody


     Dnes před osmou ráno došlo v Plzni Božkově k dopravní nehodě, během které se střetl muž jedoucí na koloběžce s osobním vozem. Z místa bylo hlášeno zranění jedné osoby, takže k nehodě okamžitě vyjeli hasiči, policisté i záchranáři.

     Podle informací z místa jel asi padesátiletý muž na koloběžce z kopce Letkovskou ulicí směrem k Božkovskému náměstí, kde se střetl s Mercedesem jedoucím od Slovan a odbočujícím na most směrem do ulice Ve Višňovce, ten řídil muž středního věku.
     S největší pravděpodobností tak řidič osobního vozu nedal koloběžkáři přednost, ten již na situaci nestačil zareagovat, narazil do boku vozu a spadl na zem, přičemž utrpěl zranění hlavy a nohou. O síle nárazu bezesporu nejvíce vypovídá poškození koloběžky i vozidla.

     Zraněného muže si do péče převzali záchranáři a po ošetření na místě ho transportovali do nemocnice. "Muž narozený v roce 1976 byl na místě ošetřen a poté s četnějšími lehčími zraněními transportován na Akutní příjem Fakultní nemocnice Lochotín," doplnila informace mluvčí záchranné služby.

     Nehodou se v tuto chvíli zabývají policisté, zatím je možné pouze uvést, že řidič i koloběžkář měli dechové zkoušky negativní.

     Provoz v křižovatce nyní řídí policisté, místo je s opatrností průjezdné.

Aktualizace:

     "Řidič narozený v roce 1970 jel s vozidlem Mercedes-Benz po Božkovském náměstí směrem od Sušické ulice ve směru na Letkovskou ulici, kdy zahájil úkon odbočování vlevo směrem k ulici Ve Višňovce, a nedal přednost protijedoucí koloběžce značky Wolfer řidiče narozeného v roce 1976, jedoucího po Letkovské ulici směrem od Okružní ulice ve směru na Sušickou ulici. Poté došlo ke střetu pravé části vozidla s koloběžkou.
      U obou řidičů byly provedené dechové zkoušky na alkohol negativní. Celková hmotná škoda činí 160.000 korun. Dopravní nehodu dále šetří plzeňští dopravní policisté,"
uvedla nám k nehodě tisková mluvčí policie. 


 


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.