Foto

Vážná dopravní nehoda, na místo musel letět i vrtulník LZS

Střet motocyklisty s autem, z místa byli hlášeni tři zranění

24. září 2023 15:08 , aktualizace 17:13

Hasiči Záchranáři Nehody


     Dnes odpoledne po jedné hodině došlo na silnici za obcí Lochousice směrem na Stříbro k vážné dopravní nehodě, při které se čelně střetl motocykl s osobním vozem.

     Z místa bylo hlášeno možné vážné zranění několika osob, takže k nehodě vyjely všechny záchranné složky a byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby z letiště v Líních.

     Profesionální hasiči z Nýřan i jejich dobrovolní kolegové z jednotky Stod zajistili místo události, provedli protipožární opatření, pomocí sorbentu zlikvidovali rozsáhlý únik provozních kapalin a poskytli součinnost záchranářům při transportu pacientů do vrtulníku a sanitních vozů.

     Provoz na silnici byl po dobu zásahu záchranných složek i následného úklidu následků nehody zcela uzavřen.

     Záchranáři si do péče převzali tři zraněné. Na motocyklu cestoval muž se ženou. "Ženu středního věku, která utrpěla středně těžké zranění, jsme při vědomí letecky transportovali do Fakultní nemocnice Lochotín. Do téže nemocnice jsme pozemní cestou, také se středně těžkým zraněním, transportovali i o něco staršího muže, oba na Akutní příjem," uvedla nám mluvčí záchranářů s tím, že z osobního vozu pozemní cestou ještě transportovali ženu narozenou v roce 1985 ke kontrole do nemocnice Stod.

     Podle tiskového mluvčího policie se jednalo o čelní střet osobního vozu a motocyklem, na kterém cestovali dva cizinci, muž a žena. Podle informací z místa se mělo jednat o Holanďany.

     Policisté u řidičky osobního vozu i u řidiče motocyklu vyloučili provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu před jízdou.

     Dopravní policisté se v současné chvíli nehodou stále ještě zabývají a zjišťují její veškeré okolnosti, tedy i případnou míru zavinění řidiče a řidičky.

Foto: hasiči

 Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.