Možnost inzerce na webu Krimi - Plzeň I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Střet motorek u Prazdroje

Jeden z motorkářů byl po nehodě transportován do nemocnice

pátek 22. září 16:52 , aktualizace sobota 23. září 11:15

Doprava Hasiči Nehody Policie Záchranáři


     Dnes před čtvrtou hodinou odpoledne došlo na křižovatce ulic U Prazdroje a Lobezská v Plzni k dopravní nehodě, při které se střetly dva motocykly.

     Podle informací z místa se starší Němec jedoucí na stroji Harley Davidson zřejmě chtěl v křižovatce otočit a z pravého odbočovacího pruhu ve směru od centra vyjel vlevo přímo před na zelenou se rozjíždějící kolonu vozidel. Na jeho manévr již nestačil zareagovat sedmnáctiletý řidič motocyklu Yamaha a došlo tak ke střetu obou motocyklů. I přes malou rychlost nárazu řidič Harleye neudržel rovnováhu a nestačil z pod padajícího stroje vytáhnout nohu, takže mu těžký motocykl přimáčkl a zranil kotník.

     Na místo vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a poskytli zraněnému předlékařskou zdravotní péči, než dorazili záchranáři. "Z místa nehody jsme transportovali muže narozeného v roce 1965 s lehčím zraněním do Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.

     Křižovatka je v tuto chvíli již plně průjezdná a policisté okolnosti nehody šetří. Zatím je možné pouze uvést, že měli oba motorkáři dechové zkoušky na alkohol s negativními výsledky.

     Vyjádření policie doplníme hned, jak bude k dispozici.

Aktualizováno:

     "Dle dosud zjištěných skutečností jel řidič cizí státní příslušnosti narozený v roce 1965 na motocyklu značky Harley Davidson ulicí U Prazdroje směrem od Ukrajinské ulice v odbočovacím pruhu vpravo, když z dosud nezjištěných příčin před křižovatkou ulic U Prazdroje a Šumavská vjel do prostředního pruhu a narazil do motocyklu Yamaha, který řídil mladík narozený v roce 2006," popsal nám nehodu mluvčí policie s tím, že nehodou se dále zabývají dopravní policisté z DI Plzeň-město.


Plzeňské želvy

Plzeňské želvy je tradiční plzeňské služba na odvoz vozu klienta. Fungují nepřetržitě již od roku 2008 a od té doby odvezly přes 200 tisíc vozů a přispívají tak k větší bezpečnosti na silnicích v Plzni a okolí. Odvoz vozu si můžete volat 7 dní v týdnů na čísle 607 202 202.