Foto

Dva střety aut s motocykly

Dva další motorkáři byli transportováni do nemocnice

úterý 9. srpna 16:45 , aktualizace 16:50

Nehody Záchranáři

     Dnes před jednou hodinou odpoledne došlo na silnici mezi Rokycany a Osekem k dopravní nehodě, při které dodávka srazila motocyklistu.
     K nehodě vyjely všechny záchranné složky, záchranáři si do péče převzali zraněného motocyklistu a hasiči zajistili místo nehody, protipožární opatření i likvidaci unikajících provozních kapalin z motocyklu pomocí sorbentu. "Záchranáři přibližně pětadvacetiletému muži ošetřili lehká zranění a transportovali ho do nemocnice Rokycany," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
      Podle tiskového mluvčího policie došlo k nehodě tak, že řidič motocyklu Simson narozený v roce 1990 zastavil na křižovatce a za ním zastavil řidič dodávky Iveco narozený v roce 1973. Při rozjezdu ale motocyklista ještě zpomalil, řidič dodávky si situace nevšiml, srazil motocyklistu zrcátkem a následně mu ještě navíc přejel nohu. 
      "Oba muži měli dechové zkoušky na alkohol negativní, okolnostmi nehody se dále zabýváme," uvedl nám tiskový mluvčí policie.

     Ke druhému, tentokrát bohužel vážnějšímu střetu motocyklu s dodávkou došlo jen o chvíli později na Tachovsku na silnici č.198/II u odbočky na Dolní Jadruž. Motocykl byl po střetu odražen do silničního příkopu.
     I k této nehodě vyjely všechny záchranné složky, hasiči zajistili místo události a záchranáři si do péče převzali staršího motocyklistu. "Muž narozený v roce 1951 byl se středně těžkým zraněním, ale při vědomí, transportován pozemními posádkami na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín," uvedla tisková mluvčí záchranářů.
      "Motocyklista jel ve směru od Plané za vozem Volkswagen Transporter řízeným osmačtyřicetiletým řidičem, který začal odbočovat vlevo na místo ležící mimo komunikaci. Ze zatím nezjištěných příčin došlo ke střetu a zranění motocyklisty," popsala tisková mluvčí policie.
      Policisté u obou řidičů vyloučili požití alkoholu dechovými zkouškami a nehodou se dále zabývají.

Foto HZS


Optika Ofitop

Oční optika pro děti a dospělé - nadstandardní péče o Váš zrak.