Foto

Muž dnes ráno sražený tramvají zemřel

"Tramvajačka na muže zvonila, zoufale brzdila, ale střetu zabránit již nemohla!"

13. ledna 2021 10:38 , aktualizace 11:36

Doprava Nehody Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     Dnes po sedmé hodině ráno došlo v Sirkové ulici u Hlavního vlakového nádraží v Plzni k vážné dopravní nehodě, při které tramvaj linky číslo 1 jedoucí směrem do centra srazila chodce. Náraz byl tak silný, že muž hlavou rozbil čelní sklo tramvaje.
     Na místo vyjely všechny záchranné složky, sraženého muže si do péče převzali záchranáři. "Z místa jsme transportovali muže narozeného v roce 1972 v kritickém stavu se zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem Fakultní nemocnice Plzeň," uvedli.
     Policisté uzavřeli celou zastávku a hasiči museli následně provést očištění a desinfekci místa střetu.
     Tramvajové linky 1 a 2 byly po dobu zásahu otáčeny u Náměstí Republiky, na Slovany a Světovar byla zavedena náhradní autobusová doprava. Nyní je provoz linek obnoven, vznikají ale nepravidelnosti v jízdních řádech.

Aktualizace: "Dle prvotních informací s největší pravděpodobnosti z dosud nezjištěných příčin vstoupil chodec přímo před jedoucí tramvaj, která dojížděla do zastávky. Alkohol byl u řidičky na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou, u chodce jí nebylo možné z důvodu zranění provést a tak bylo zažádáno o odběr krve v nemocnici," uvedla mluvčí policistů.

     Dopravní podniky informace doplnily. Muž vystoupil z tramvaje jedoucí směrem na Slovany a rozhodl se přejít v prostoru zastávky, do dráhy přijíždějící tramvaje v opačném směru tak vstoupil zpoza soupravy. Řidička tramvaje muže spatřila až na poslední chvíli a snažila se brzdit i na muže zvonit, bohužel marně, muž nijak nereagovat a tak došlo ke střetu.

     Bohužel dopoledne přišla z nemocnice smutná zpráva, přes veškerou snahu záchranářů na místě i později lékařů v nemocnici muž zemřel.


  


Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.