Foto Video

Razie ve firmě i bytě městského zastupitele

Nelegální hazardní hry, daňové úniky či ovlivňování výběrového řízení

středa 19. srpna 18:16 , aktualizace 18:44

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…

     Stříbrem v posledních dvou dnech hýbe kauza, která zasahuje až do městského zastupitelstva a zřejmě i do nejvyššího vedení města.
     V průběhu včerejšího dne proběhla v tomto městě realizace, při které celníci z Generálního ředitelství cel zasahovali v herně Evropa v Bezručově ulici. Při provedené prohlídce celníci zajistili, zapečetili a odvezli několik výherních automatů a podle našich informací i velké množství hotovosti. Vše nasvědčuje tomu, že celá akce je zaměřena nejen na potírání nelegálního hazardu, ale také na odhalení daňových úniků.

     Tato rozsáhlá akce pokračovala i dnes, kdy od časného rána probíhaly ve Stříbře domovní prohlídky u několika osob. Jedna z nich proběhla i ve Vodičkově ulici v domě městského zastupitele za Nezávislé pro Stříbro Davida H., jehož jméno se objevuje v obchodním rejstříku v souvislosti s firmou Sumba spol. s r.o., která hernu Evropa společně s několika dalšími hernami a casiny provozuje.
     V dokladech k této herně, které máme k dispozici, se ale také objevuje i jméno místostarosty Karla L., který taktéž kandidoval za Nezávislé pro Stříbro. Místostarostu jsme dnes telefonicky kontaktovali, a ten nám uvedl, že se o celém případu dozvěděl včera z médií, ví pouze, že se to týká jeho kolegy ze zastupitelstva a nechápe, proč je s touto kauzou spojován i on. Místostarosta dále uvedl, že jej v této záležitosti policie ani celní správa dosud nekontaktovala, a že on vše považuje za předvolební boj.

     Tisková mluvčí Generálního ředitelství cel nám dnes na náš dotaz uvedla: "Mohu potvrdit, že proběhla akce zaměřená na potírání ilegálního hazardu. V tuto chvíli probíhají úkony trestního řízení v oblasti provozování nelegálních hazardních her a loterií, ale vzhledem k tomu, že je šetření v počátcích, není možné nyní sdělovat další informace."  

     Dva nezávislé zdroje ze Stříbra nás ale upozornily na velkou pravděpodobnost, že zásahem v herně celá věc zdaleka nekončí. David H. společně s dalšími několika osobami, prověřovanými v souvislosti s nelegálními výherními automaty, by měl být v nejbližší době prošetřován i v souvislosti s další trestnou činností, například nelegální ubytovnou či ovlivňování výběrového řízení a další. Toto nám však zatím orgány činné v trestním řízení nepotvrdily.

     Případ budeme samozřejmě dále sledovat. 


 


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.

I přes omezení vlády je advokátní kancelář v provozu a připravena Vám pomoci. Volejte 378 774 199…