Proč inzerovat právě u nás? I vy můžete inzerovat na největším zpravodajském webu v západních Čechách
Foto

Otec zahynul, syn je popálený

Syn při snaze vytáhnout otce z hořícího domu utrpěl zranění - hasiči doplnili informace k tragickému požáru

9. března 2023 13:13 , aktualizace 13:22

Hasiči Smrt

      Hasiči dnes doplnili podrobnou zprávu k zásahu u požáru ve Fojtově nedaleko Nejdku, při kterém jeden člověk zahynul a druhý utrpěl vážná zranění.

      "Podle volajícího na tísňovou linku vycházel z oken a ze střechy domu ve Fojtově kouř, toto oznámení přijali hasiči v úterý odpoledne a na místo vyslalo operační středisko hasičů pět jednotek.
      Na místě pak hasiči potvrdili, že hoří v obytné části domu spojeného ze tří objektů. Před domem byla jedna osoba, kterou si převzala záchranná služba, uvnitř objektu pak hasiči našli další osobu, po vynesení si ji rovněž převzala záchranná služba,"
popsal mluvčí hasičů.

     Bohužel, starší z mužů, nalezený uvnitř budovy, již nejevil známky života a lékař musel konstatovat jeho smrt. Druhý, jednačtyřicetiletý muž, podle našich informací syn zemřelého, který se ho snažil z ohně vytáhnout, byl do nemocnice transportován s popáleninami na rukou a nadýchaný kouře.

     "Důkladným průzkumem hasiči vyloučili, že by uvnitř byl někdo další. Hašení pak probíhalo zevnitř domu a také z venkovní části, oheň prohoříval i pod plechovou středu, hasiči tak museli část konstrukce rozebrat. Likvidace požáru trvala téměř čtyři hodiny, přes noc probíhalo hlídání objektu," doplnil mluvčí hasičů.

    Včera dopoledne si na místo vrátili vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu požáru i výši škody. "Případem úmrtí pětasedmdesátiletého muže se ve spolupráci s hasiči dále zabýváme," sdělil nám tiskový mluvčí policie.


Původní článek z úterního večera:

Při požáru domu uhořel člověk

     Hasiči v tuto chvíli stále ještě likvidují požár domu v areálu statku ve Fojtově, což je obec ležící nedaleko Nejdku. Při příjezdu hasičů z oken budovy šlehaly plameny a oheň zachvátil i střechu budovy.

     Na místě byli nalezeni dva muži, jeden nadýchaný kouře a popálený na rukou, druhý, starší již bohužel bez známek života. Vše zatím nasvědčuje tomu, že se mladší muž pokoušel druhého z hořící budovy vytáhnout.

     Zatímco záchranáři zraněného jednačtyřicetiletého muže transportovali do nemocnice, hasiči zahájili hasební práce, při kterých se krom lokalizace a likvidace požáru museli zaměřit i na zabránění jeho šíření na okolní budovy statku.
     V současné chvíli hasiči odkrývají konstrukci střechy, aby odhalili skrytá ohniska. Podle tiskového mluvčího hasičů bude zřejmě zásah probíhat celou noc.

     Na místo byl povolán koroner k ohledání těla zemřelého muže a šetření případu si převzali kriminalisté. Na zprávu policie zatím čekáme, dle všeho ale bude doplněna až zítra.

D.S.D. METAL plus

Požární ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.