„Ta hlídka policajtů je úplně zfetovaná!“

Mladý pár nyní čelí obvinění z pomluvy policejní hlídky

31. března 2021 16:27 , aktualizace 18:15

     V noci z neděle na pondělí 18. ledna kolem jedné hodiny v noci přijal operační důstojník na tísňové lince 158 podivný telefonát. Naštvaná mladá žena oznamovala, že jí a jejího přítele v autě právě teď v Merklíně kontrolují zfetovaní policisté. Po několika minutách volal i její přítel a i on tvrdil, že policisté se prý chovají jako feťáci.   
     Operační důstojník zjistil, že uvedení policisté jsou z obvodního oddělení Stod. Na místo tedy vyjela jiná policejní hlídka a dosahový důstojník za vedení policie. Stodští policisté byli podrobeni dechové zkoušce i testu na návykové látky, všechny výsledky byly negativní a mladý pár byl s nimi seznámen. Jenže oba své tvrzení oba znovu zopakovali a trvali na něm, takže na místo vyrazil i ředitel územního odboru Policie ČR, testy byly zopakovány a opět s negativním výsledkem. Případ si poté převzali kriminalisté.
     „Tvrzení obou mladých lidí bylo zcela jasně prokázáno jako hanlivé, účelové, hrubě urážející a založené na nepravdivých tvrzeních. Nepravdivým tvrzením způsobili újmu oběma kontrolujícím policistům spočívající v tom, že ohrozili jejich vážnost a znevážili výkon odpovědné funkce policisty. Dne 26. března kriminalisté sdělili čtyřiadvacetiletému muži a dvaadvacetileté ženě podezření ze spáchání trestného činu pomluva. Podezřelým hrozí za trestný čin pomluvy až jeden rok odnětí svobody,“ uvedla k tomuto případu mluvčí policie.

Foto ilustrační