Foto

Tajný porod v Plzni skončil tragicky

Miminko již nežilo, záchranáři ho resuscitovali, ale je v kritickém stavu

21. února 2021 19:41 , aktualizace 20:39

     V noci z pátku na sobotu 13. února v Plzni v ubytovně na Karlovarské třídě teprve dvacetiletá žena porodila. Porod však proběhl tajně, narození miminka žena nikomu neoznámila a lékaře nevyhledala.
     Teprve v sobotu ráno žena přivolala záchranou službu, ale že šlo o domácí porod neuvedla a tvrdila, že jde jen o bolest břicha. Záchranáři tedy v době výjezdu netušili, že v ubytovně je i umírající novorozenec.
     "O domácím porodu jsme neměli žádnou informaci a zjistili to až po příjezdu na místo. Miminko bohužel již nejevilo známky života, takže jsme okamžitě zahájili resuscitaci. Děťátko se nám podařilo oživit a ve velmi vážném stavu jsme ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň do péče Neonatologů,“ uvedla mluvčí záchranářů.
     Záchranáři samozřejmě o tomto těžko pochopitelném případu informovali policisty. Vyšetřování převzali kriminalisté a v současné době jsou již zahájeny úkony trestního řízení.

Foto: Speciální přístroj Baby Pod 20 pro případy překotných porodů mimo zdravotnická zařízení. První si ho v České republice pořídili právě plzeňští záchranáři a byl by vyslán k tomuto případu, kdyby nebylo narození dítěte zapřeno.