Foto

Dítě porodila do záchodu, záchranáři ho pak oživovali

Přinášíme podrobnosti k děsivému případu utajeného porodu v ubytovně CD Hotel

pondělí 1. března 09:32 , aktualizace 11:57

Záchranáři

Partner článku – Mraknet

     O utajeném porodu, který v sobotu 13. února brzy ráno v ubytovně CD Hotel na Karlovarské třídě v Plzni málem pro novorozence skončil tragicky, jsme již informovali a nyní přinášíme podrobnější informace tohoto těžko pochopitelného případu.

     Podle obyvatel ubytovny dvacetiletá Češka, která již jedno dítě má, své těhotenství před všemi zapírala a vymlouvala se na ztloustnutí po svátcích. V noci z pátku na sobotu B.M. tajně porodila, podle zdroje blízkého vyšetřování přímo do toalety a o porodu nikoho neinformovala. O několik hodin později, tedy v sobotu velmi brzy ráno B.M. sousedy požádala o zavolání záchranky s tím, že má zimnici, bolí jí břicho a není jí dobře.
     Záchranáři tedy vůbec netušili, že vyjíždějí k porodu, respektive k miminku ve velice špatném stavu. Záchranáři ale na místě samozřejmě poznali, že žena v uplynulých hodinách porodila a na základě toho byl v pokoji nalezen umírající novorozenec. "O domácím porodu jsme skutečně neměli žádnou informaci a zjistili to až po příjezdu na místo. Miminko bohužel již nejevilo známky života, takže jsme okamžitě zahájili resuscitaci. Děťátko se nám podařilo oživit a ve velmi vážném stavu jsme ho transportovali do Fakultní nemocnice Plzeň do péče neonatologů,“ uvedla nám mluvčí záchranářů s tím, že o nálezu miminka byla samozřejmě okamžitě informována i police.
     Do nemocnice byla transportována i B.M., která byla ale ještě ten den propuštěna domů.

     Vyšetřování případu převzali krajští kriminalisté, kteří řeší ty nejzávažnější zločiny jako například vraždy, a ve věci zahájili úkony trestního řízení. 
     Mluvčí policie nám dnes k tomuto případu uvedla pouze to, že se případem dále intenzivně zabývají a dosud nepadlo žádné obvinění. Další podrobnosti, jako například pohlaví dítěte, mluvčí vzhledem k citlivosti odmítla sdělit. Vše tedy nasvědčuje tomu, že jako ve většině takto složitých případů bude k vyšetření tohoto případu nutné počkat na výsledky znaleckých posudků.
     Jedinou dobrou zprávou, kterou tak zatím v tomto případu můžeme uvést je, že miminko žije.


 
Mraknet

Společnost zaměřená na montáž, servis a poskytování internetového připojení vč. mnoha dalších služeb jako je telefon, televize, kamerové systémy, servery. Prioritou společnosti je kvalita a špičková péče o zákazníka.