Není moc chytrý a ještě ho žena bije

S 3,36 promile přijel autem podat trestní oznámení na svou zlou manželku

10. prosince 2019 12:55 , aktualizace 12:55

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     V neděli 8. prosince večer přijel autem na policii v Domažlicích z Klenčí pod Čerchovem šestatřicetiletý muž s úmyslem podat trestní oznámení na svou manželku, že ho doma bije. Konkrétně, že žena do něj strčila tak silně, že on upadl.

     Ještě při parkování před budovou policie si stylu jízdy tohoto muže všimli policisté. Již na první pohled bylo jasné, že řidič musí být buď pod vlivem alkoholu nebo drog.
     Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce a ukázalo se, že jejich odhad byl správný, zkouška byla s výsledkem 3,36 promile alkoholu v krvi. Na základě toho policisté muže zajistili a převezli ho do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve. Ve věci pak zahájili úkony trestního řízení.

      Že mu manželka nařezala, nakonec policisté zaevidovali pouze jako přestupek proti občanskému soužití, ale manžel sám teď s jistotou skončí před soudem za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Foto: Ilustrační


Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.