Foto

Díky Tomáši, zasloužíš si vděk i úctu nás všech!

O život těžce zraněné osmnáctileté těhotné dívky bojoval jako lev

22. prosince 2020 18:05 , aktualizace 19:42

Záchranáři Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Kdybyste Tomáše B. potkali někde na ulici, asi byste měli dojem, že jde o obyčejného skejťáka či freestyle jezdce na kole. Jenže tento první pohled by vás zmýlil, Tomáš je hlavně velmi chytrý mladý muž, který vystudoval fakultu biomedicínského inženýrství, obor zdravotnický záchranář a již třetím rokem pracuje u Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Tomáš svou práci miluje a neustále se v ní zdokonaluje, takže se nelze divit tomu, že se stal dokonce inspektorem provozu a na této pozici slouží již rok.

     Tomáš se včera ve službě shodou okolností pohyboval v okolí Stříbra, když nedaleko došlo k velice vážné havárii osobního vozu. Tomáš na výzvu okamžitě zareagoval a na místo dorazil během necelých tří minut jako úplně první.
     Ve zdemolovaném vozidle Fiat, které narazilo do stromu, viděl na sedadle spolujezdce evidentně těžce zraněnou těhotnou dívku v bezvědomí a s hlavou zaklíněnou mezi sloupky. Bohužel Tomášovi chyběly jakékoli technické prostředky vhodné k vyproštění dívky a tak jediné, co mohl společně se dvěma svědky nehody udělat, bylo vyvrátit zadní dveře a dostat se tak za zraněnou dívku.
     K jejímu tělu byl bohužel stále minimální přístup, jakkoli s ní hýbat bylo technicky vyloučeno a nejhorší pak bylo zjištění, že dívka nedýchá. Tomáš tak mohl udělat již pouze jedinou věc, zprůchodnit dýchací cesty a doufat, že dívka začne dýchat samovolně. To se však bohužel nestalo, naštěstí ale asi tři minuty na to již dorazili i hasiči s plným vybavením.
     Hasiči přestřihli sloupek, který dívku v autě držel a Tomáš ihned po jejím vyproštění zahájil resuscitaci. O malou chviličku později na místě přistál vrtulník LZS, stále probíhající resuscitaci převzal lékař, dívka byla během několika minut zajištěna, naložena na palubu a transportována v kritickém stavu a na řízené plicní ventilaci na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín.

      My jsme se dnes samozřejmě tiskové mluvčí nemocnice zeptali, jak na tom dívka je a bylo nám sděleno, že je sice pořád v kritickém stavu, ale stále žije. 
      Je tedy zřejmé, že svým bleskovým a profesionálním zásahem na místě Tomáš výrazně přispěl k záchraně dívčina života. Tomášovi tak patří obrovský dík, protože jeho naprosto perfektní práci ocenili i zkušení lékaři záchranné služby.

      O dopravní nehodě jsme informovali v článku:

Nehodu způsobila třiadvacetiletá a o život nyní bojuje osmnáctiletá

Nehodu způsobila třiadvacetiletá a o život nyní bojuje osmnáctiletá

21. 12. 2020, 13:36, aktualizace 21. 12. 2020, 15:07

Aktualizace: Dívku resuscitovali a teď v nemocnici bojuje o život


Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.