Foto

Tělo mrtvého muže vyčnívalo z okna dlouhé hodiny

Policisté se o úmrtí dozvěděli až po několika hodinách

29. ledna 2018 13:07 , aktualizace 13:33

Smrt

Partner článku – Delta Plzeň

     "Dobrý den, včera u nás v domě čouhala z okna mrtvola několik hodin a nikoho nenapadlo zavolat policii," zavolal nám v neděli čtenář a doplnil, že někteří sousedé prokazatelně o tělu věděli: "Lidi se tady pak o tom bavili, že prý ho už v okně viděli dopoledne, koukala mu z okna celá hlava. Proč ale policii nezavolali, to prostě nepochopím."
     Teprve kolem jedné odpoledne někdo na hlavu vyčnívající z okna upozornil strážníky, ti pak přivolali kolegy z PČR a hasiče k otevření bytu. Na místo vyjela jednotka z Košutky, ale vstup přes bezpečnostní dveře nebyl možný bez jejich úplného zničení, takže hasiči zvolili rychlejší a levnější variantu vstupu za pomoci výškové techniky. Pro zasahujícího hasiče byl samozřejmě velmi náročný vstup do bytu oknem, protože musel přelézt tělo muže tak, aby neporušil případné stopy.
     Policisté nám úmrtí muže narozeného v roce 1951 a nalezeného v Komenského ulici v sobotu po poledni potvrdili s tím, že nebylo zjištěno cizí zavinění a je nařízena pouze zdravotní pitva. Bohužel také potvrdili, že tělo v okně skutečně bylo delší dobu.
     Proč bylo tělo v tak nepřirozené pozici můžeme pouze odhadovat, možná se muži udělalo špatně a měl potřebu se nadechnout čerstvého vzduchu, či si zavolat pomoc nebo na sebe jen upozornit. Smrt ho však bohužel zastihla přímo v okně.
Delta Plzeň

Kamerové i zabezpečovací systémy, bezpečnostní a solární fólie, protipožární systémy. Osvědčený dodavatel systémů od projektu přes realizaci až po připojení na pult centralizované ochrany bezpečnostní služby nebo hasičů.