Téměř rok a půl bydlela zadarmo

Podvodnice majiteli způsobila 170 tisíc škodu

čtvrtek 31. ledna 16:42

Podvodníci

Partner článku – Advokátní kancelář CINK a partneři

     Majitele nemovitosti, od kterého si pronajala, byt podvedla žena, která se rozhodla bydlet nad své možnosti. Žena v září 2017 uzavřela písemnou nájemní smlouvu o pronájmu bytu v bytovém domě v Jugoslávské ulici v Plzni s vlastníky nemovitosti, a dle této smlouvy měla měsíčně hradit nájemné v dohodnuté výši.
     Do současné chvíle však majiteli za bydlení neuhradila ani jedinou korunu, ačkoli byt dále užívala. Zoufalý majitel se tak obrátil na polici, která se případem začala zabývat.
     "Dle zjištěných skutečností neměla žena pobírat takový příjem, aby byla schopna nájemné platit. Poškozeným vznikla hmotná škoda ve výši 170 000 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a případem se dále zabývají," uvedla tisková mluvčí policie. 
     V případě prokázání viny se tak žena o bydlení nebude muset starat až pět let.

Foto ilustrační

Advokátní kancelář CINK a partneři

Advokáti sídlící v centru Plzně specializující se mj. na rodinné právo, trestní právo, občanské právo a řadu dalších oblastí. Rádi Vám poradíme s řešením Vašeho problému, připravíme či zkontrolujeme dokumenty, zastoupíme Vás v soudních sporech či řízeních před správními orgány.