Foto

Teprve osmnáctiletý chlapec se oběsil na autobusové zastávce

Policisté odřízli lano, na kterém mladík visel a zahájili jeho úspěšnou resuscitaci

18. července 2021 14:59 , aktualizace 18:54

Záchrana života

Partner článku – Autosalon Dajbych

     Dnes v brzkých ranních hodinách se čtyřčlenná hlídka policistů z krajské pořádkové jednotky vracela ze služby zpět na základnu. V momentě, kdy policisté projížděli jednou menší obcí nedaleko Dobřan, spatřili postavu, která nehybně visela na provazu přivázaném na konstrukci autobusové zastávky.
     Jeden z policistů ihned nožem odřízl provaz, na kterém byl mladík oběšen. Pak jej společnými silami položili na zem a zahájili neodkladnou resuscitaci. Souběžně s tím samozřejmě na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a až do příjezdu sanitky se střídali v resuscitaci. Krátce před příjezdem záchranářů se policistům podařilo u mladého muže obnovit základní životní funkce, čímž mu zachránili život.
     Záchranáři po příjezdu na místo chlapce narozeného v roce 2003 převzali a transportovali ho na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň.

Foto: PČR

Autosalon Dajbych

Autosalon Dajbych – Nejvýznamnější dodavatel offroadových speciálů všem složkám IZS na Plzeňsku. Dále zastupuje tyto značky: Toyota, Land Rover, Range Rover, Isuzu, Lexus a Jaguar.