Foto Video

Střet vzácné historické parní lokomotivy s terénním autem

U Střapole je uzavřena trať, na místě zasahují hasiči SŽDC a kriminalisté

16. června 2018 19:14 , aktualizace neděle 17. června 09:41

Doprava Hasiči

Partner článku – D.S.D. METAL plus


     Dnes po 17 hodině došlo na železničním přejezdu u obce Střapole, vsi asi 15 km od Plzně Doubravky,  ke střetu terénního automobilu s historickým parním vlakem taženým parní lokomotivou.
     K nehodě došlo na železničním přejezdu, který je zabezpečen výstražnými kříži a dopravní značkou stop.
     Řidič terénního vozidla značky Mitsubishi Pajero narozený v roce 1986 a jedoucí ve voze ještě se spolucestující zřejmě přehlédl blížící se historický parní vlak, který narazil do zadní části vozu. Přesné příčiny nehody jsou ale zatím ještě v šetření, železniční nehodu na místě převzali kriminalisté.
     "Dopravní nehoda se obešla bez zranění a na místě nyní zasahují policisté, hasiči a drážní inspektor," uvedla k případu mluvčí policie.
     Provoz na trati Chrást-Stupno je dočasně zastaven. Ve vlaku cestovalo asi 15 osob a naštěstí zraněn nebyl nikdo, stejně tak i posádka vozu vyvázla bez zranění, osoby v autě zachránilo, že lokomotiva vůz zasáhla až téměř po projetí přejezdem.
     Požití alkoholu bylo vyloučeno u strojvedoucího i řidiče.
     Dle prvotních informací z místa bohužel zřejmě došlo k poškození parní lokomotivy vyrobené v Rakousko-Uhersku v Linci v roce 1898. Cena tohoto stroje je samozřejmě nevyčíslitelná, neboť v provozu by měly být pouze asi čtyři tyto stroje a tato lokomotiva je dle mínění odborníků, kteří v tomto vlaku cestovali, nejstarší nebo druhou nejstarší lokomotivou na našem území.
     Historický vlak sice z místa dokázal odjet sám, ale po střetu byl objeven únik vody z kotle, takže stroji museli vodu doplnit hasiči. Co je ve stroji přesně poškozeno musí určit odborník.D.S.D. METAL plus

Požádní ochrana a bezpečnost práce. Společnost, která Vás může ochránit před ohněm.